Seria Dickinson fiton çmimin Peabody në kategorinë e argëtimit

Dickinson - Apple TV

Nga të gjitha seritë që Apple ka lëshuar në shërbimin e saj streaming video, të gjitha janë prodhuar vetë, vetëm dy prej tyre Ata kanë marrë favorin e kritikut dhe fitojnë një çmim. Seria Tregimi i mëngjesit ka fituar dy çmime deri më tani. E dyta është Dickinson.

I pari ra në duart e Billy Cudrup me Çmimi i Kritikëve për aktorin më të mirë dytësor, për rolin e tij si Cory Ellison. E dyta shkoi në duart e Jennifer Aniston, e cila fitoi çmimin SAG për aktoren më të mirë dramatike, dhe që më parë ishte nominuar për Golden Globes në të njëjtën kategori.

Dickinson

Dickinson është bërë seriali i dytë origjinal që fiton një çmim për Apple TV +, një komedi për të fituar një nga dhjetë çmime në kategorinë Entertainment të Peabody Awards. Këto çmime përqendrohuni në botën e televizionit dhe ndikimin e tij social dhe kulturor. Sipas Peabody, numri i kandidatëve për këtë vit ishte 1.300, me Dickinson që ishte një nga 30 fituesit.

Çmimet më të rëndësishme brenda industrisë së filmit dhe televizionit, Emmy Awards, do të njoftojnë kandidatët e tyre në javët e ardhshme. Shumë janë kritikët që e tregojnë atë Tregimi i mëngjesit Mund të jetë midis atyre që janë zgjedhur, por nuk e vendos atë mes atyre që janë zgjedhur për të fituar çmimet më të rëndësishme.

Sido që të jetë, nuk ka dyshim se ky vit i parë i funksionimit të Apple TV +, ka qenë një sukses i shquar, nëse marrim parasysh numrin shumë të vogël të serive që na ofron dhe se të paktën dy prej tyre kanë fituar çmime të ndryshme, megjithëse jo më të rëndësishmet në industri siç janë Golden Globes. Do të duhet të presim të shohim nëse në Emmy kanë fat më të mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.