Apple Watch Series 3 i ka ditët e numëruara

Al Seri Apple Watch 3 I kanë mbetur tre lajme të reja për të jetuar. Kompania e mban atë në katalogun e produkteve të saj, sepse ende shet mirë. Për 219 Euro mund të blini orën inteligjente Apple nëse nuk ju interesojnë lajmet e serive të mëvonshme, por këtë javë ajo ka pësuar një pengesë të madhe.

Për shkak të hapësirës së ruajtjes së tij të kufizuar, tani e tutje duhet të riktheni pajisjen sa herë që dëshironi të instaloni një azhurnim të ri. Një dhimbje e vërtetë në bythë. Justifikimi perfekt për të blerë një Apple Watch të ri nëse keni qenë tashmë me serinë tuaj 3 për disa vjet. Por nuk është e pranueshme që ta blini atë tani të re dhe të zbuloni një "kafe" të tillë. Pra, gjëja më logjike (dhe e ndjeshme) për të bërë është që ajo të hiqet nga Apple Store.

Siç tashmë kemi komentuar Disa ditë më parë, përdoruesit e Apple Watch Series 3 kishin probleme serioze në azhurnimin e watchOS. Edhe kur azhurnoni iPhone me të cilin është i lidhur iOS 14.6.

Për ta bërë këtë, së pari duhet të rivendosni pajisjen. Pasi të restauroheni, tashmë e keni ruajtje falas mjaftueshëm për të kryer azhurnimin. Një "dhimbje në bythë" e vërtetë, nëse marrim parasysh që Apple lëshon azhurnime çdo dy deri në tre.

Problemi vjen sepse Apple Watch Series 3 ka vetëm 8 GB magazinimit Më se e mjaftueshme kur u lansua në vitin 2017, por e pamjaftueshme sot. Nga ana tjetër, modeli Apple Watch Series 3 LTE, ka hapësirën e dyfishtë, 16 GB, më se e mjaftueshme për të azhurnuar pajisjen sot pa probleme.

Pra, nëse keni pasur një Apple Watch Series 3 për disa vite tani, ju tashmë keni justifikimin e përsosur për t'u hedhur në një Seritë 4 ose 6. Ajo që nuk më duket "e sinqertë" është se bleni një pajisje sot në Apple dhe se duhet ta riktheni atë sa herë që ka një azhurnim sepse nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtje.

Zgjidhjet e problemit

Interesante, versioni LTE i Serisë 3 ka dy herë hapësirë ​​ruajtëse sesa vetëm Wi-Fi.

Duke ditur arsyen e problemit, zgjidhjet janë të qarta. Një do të ishte që Apple të bënte Serinë 3 me 16 GB hapësirë ​​ruajtëse si ajo Seria 3 LTE. Kjo do të siguronte azhurnimet aktuale dhe ndoshta ato të watchOS 8 të radhës.

Një tjetër do të ishte hapja e një watchOS të veçantë për këtë seri, e cila kërkon më pak hapësirë ​​ruajtëse. Dhe një e treta, e cila do të ulë çmimin e LTE dhe do të tërheqë Apple Watch Series 3. nga dyqanet. Më e mundshmja, dhe më pak e kushtueshme për kompaninë, është që të dy modelet e Apple Watch Series 3 të tërhiqen nga shitja, dhe Apple WatchSE si model ekonomik. Ne do të shohim se çfarë bëjnë djemtë e Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)