Apple Watch Series 7 do të jetë disi më i trashë dhe me më pak kornizë në ekran

rrip solo loop

Kjo është ajo për të cilën po thotë media e njohur Bloomberg Apple Watch Series 7 i ri. Në këtë kuptim, duket se modeli i ri i Apple do të ishte disi më i trashë se ai aktual do të ishte gjashtë, madje thuhet se mund të ketë një ekran disi më të madh ose me fjalë të tjera, më pak korniza në anët.

Logjikisht ky është një thashethem i marrë nga një raport i rrjedhur nga Bloomberg nuk është një lajm zyrtar larg saj. Në këtë kuptim, modeli i ri i orës inteligjente Apple tashmë do të përgatisë të gjithë përbërësit për prezantimin dhe prezantimin e tij në vjeshtën e këtij viti.

Mark GurmanAi gjithashtu shpjegon se kjo trashësi më e madhe do të jetë me të vërtetë e vogël, kështu që nuk do të jetë diçka e vlefshme për syrin e lirë nga përdoruesi. Brezi ultra i gjerë do të azhurnohet me të njëjtën gjë teknologji e zbatuar në Apple AirTags.

Sensori i glukozës në gjak nuk do të shtohet për momentin

I njëjti raport i Bloomberg shpjegon atë modeli i mëposhtëm Apple Watch nuk do të shtojë sensorin ose matësin e glukozës në gjak që kaq shumë është përfolur vitet e fundit. Të paktën kompania Cupertino do të duhet të presë për të nisur orën me këtë sensor edhe një herë pasi që duket më e komplikuar për t'u zbatuar sesa mund të duket në të vërtetë.

Përveç kësaj, thashethemet që flisnin për ardhjen e një sensori të temperaturës në këtë orë do të duhet të presin edhe pak sipas fjalëve të Gurman. Ky së bashku me atë model Apple Watch për sportet ekstreme gjoja do të mbërrinte vitin e ardhshëm, në 2022. Asgjë nuk është thënë për ndryshimin e mundshëm të dizajnit me skajet më të drejta, ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.