A ia vlen të blihet Apple Watch Series 4 i ri?

Shumë prej jush janë tani duke menduar nëse është një ide e mirë apo jo të kalohet në modelin e ri lëshuar nga Apple sot. Sidomos ata prej nesh që sot kanë një nga orët inteligjente të Apple mund të vënë në dyshim seriozisht blerjen e modelit të ri.

Shumica e përdoruesve që janë të rinj në orë do t'ju thonë po, blini atë, por është mirë të keni një kokë të ftohtë në këto raste dhe të shihni ndryshimet që ne mund të vërejmë çdo ditë me pajisjen pa folur për vetveten ndryshimet estetike të orës. Prandaj ne i bëjmë vetes pyetjen interesante, A ia vlen të blihet Apple Watch Series 4 i ri?

Përdorimi i orës është gjëja më e rëndësishme

Në këtë pikë, duke përdorur një Apple Watch cilido model është më i zakonshëm nga sa besojnë shumë, thjesht për njoftime ose për t'iu përgjigjur një telefonate, për të ndjekur ushtrimin, mesazhin ose të ngjashme, tashmë ia vlen. Por ka raste në të cilat ora bëhet mënyra e vetme për të parë njoftimet që arrijnë në iPhone dhe për këtë arsye në ato raste është e rëndësishme që ora të përgjigjet mirë. Seritë aktuale 1, Seritë 2 dhe Seritë 3 janë të mira dhe të shpejta në operacionet e aplikimit, por seria e re 4 është një plumb.

Ne nuk do të vendosim shumë shembuj të përdorimit të orës pasi që secili person është i ndryshëm dhe padyshim që mund ta përdorë orën siç dëshiron, por thjesht për shkak të shpejtësisë së procesorit të ri gjatë kryerjes së procedurave, dërgimit të një mesazhi, bisedës tek Siri ose hapni një aplikacion, tashmë ia vlen të ndryshoni. Shtë e vërtetë që nga Seria 3 në këtë Seri të re 4 njerëzit mund të thonë se nuk ka aq shumë ndryshim përsa i përket shpejtësisë, por më besoni se ka. Një tjetër gjë është që përdoruesi nuk i kushton shumë vëmendje orës, kjo tashmë është një çështje delikate dhe për këtë arsye është e qartë se ndryshimi në modelin e ri nuk bie brenda këtij lloji të përdoruesit.

Modeli Cellular mund të jetë goditja e fundit

Nëse nuk është për estetikë / dizajn, për autonomi të njëjtë ose më të mirë se modelet e mëparshme, për shpejtësinë në ndonjë prej operacioneve, për ekranin më të madh në të dy rastet, për përbërësit më të mirë të pajisjeve, etj, modeli celular mund të jetë goditja e fundit në mënyrë që të filloni veten për blerjen e Serisë 4. Dhe është që autonomia e iPhone është një nga virtytet kryesore të këtij Apple Watch Series 4 të ri dhe për këtë arsye vendimi për të blerë ose jo këto modele të reja do të vinte për mendimin tim kushtëzuar nga blerja e këtij modeli.

Vendimi varet gjithmonë nga përdoruesi dhe ne nuk do t'ju detyrojmë të ndryshoni Apple Watch tuaj aktual për një nga këto modele të reja, por ne e rekomandojmë atë ashtu si po bëjnë të gjithë përdoruesit që tashmë e kanë atë në dore dhe shumica e tyre po bëjnë. youtubers, influencues dhe media të tjera që kanë thënë se është një ndryshim brutal krahasuar me gjeneratën e mëparshme. Dhe ju, tashmë e keni atë apo po mendoni ta blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.