Seria e ardhshme Apple TV +, Foundation, po shkon nga forca në forcë.

Seri të reja nga Apple TV + Foundation

Duket se Apple nuk dëshiron të qëndrojë, larg saj, në radhë të serive cilësore. Kjo është arsyeja pse krijimin e një serie të re të trillimeve shkencore nën titullin Fondacioni. Seriali i bazuar në përrallën fantastiko-shkencore të shkruar nga Isaac Asimov, tregon historinë e një personi i cili ka aftësinë për të parë dhe kuptuar të ardhmen. Unë nuk mendoj se Apple mund ta shohë të ardhmen, por me siguri nëse i ka dhënë dritën jeshile këtij projekti është sepse ajo ka një rrugëdalje.

Platforma e Apple për transmetimin e serialeve dhe dokumentarëve ende nuk ka pritjen që Apple me siguri do të donte. Por janë ende ditë të hershme dhe lufta për të qenë më e mira në këtë fushë vazhdon. Për atë vazhdoni të krijoni përmbajtje cilësoredhe ky projekt i ri, duket se do të ndodhë.

Themeloni serinë e re Apple TV +

Seria e re është ende në fazën e projektit, basada në historinë e treguar nga Isaac Asimov. Fondacioni do të merret me Hari Seldon, një matematikan dhe ekspert psikohistorik i cili ka aftësinë të parashikojë të ardhmen. Në një përpjekje për të ruajtur njohuritë kolektive të njerëzimit, Seldon krijon një grup të quajtur Fondacioni, në dritën e një dënimi të afërt që do të ndikojë në Perandorinë Galaktike.

Ende nuk e dimë sa të rreptë do të jenë ata me romanet në skenarin e serisë së re. Ajo që mund të dimë tashmë janë protagonistët e zgjedhur nga producentët për të qenë pjesë e kastit.

Kështu, 5 aktorë dhe aktore të tjerë u janë shtuar dy drejtuesve që ishin emëruar tashmë. ritmi i lehtë (perandori) dhe Jared harris, ata do të ndajnë skena me:

 • Lou llobell Ai do të interpretojë Gaalin, një gjeni matematikor nga një planet i shtypur rurale.
 • Lea harvey  Do të jetë Salvor, një roje dhe mbrojtës intuitiv i një planeti të largët.
 • Laura birn luan Demerzel, një ndihmës enigmatik i Perandorit të Galaxy.
 • Terrence mann është vëllai Dusk, anëtari më i vjetër i familjes Guvernator
 • Kasian Bilton ai është pjesëtari më i ri i familjes në pushtet.

Ne do të jemi të vetëdijshëm për lajmet që prodhohen dhe shpresojmë Kjo nuk përfundon si The Banker.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.