Seriali i shumëpritur i Fondacionit për Apple TV +, për premierë në shtator

Themel

Lajmet e para në lidhje me planet për të sillni në ekranin e vogël punën e Fondacionit Isaac Asimov, data nga Prill 2018, një muaj para prezantimit zyrtar të Apple TV + dhe një vit e gjysmë para fillimit të tij zyrtar.

Në prezantimet e fundit që Apple ka bërë, ajo ka treguar disa imazhe të këtij projekti, një projekt që Ai do të dalë në shtator sipas një emaili të brendshëm nga Apple aksesuar nga MacRumors dhe AppleInsider. Në këtë email, ai tregon muajin Shtator për premierën e serisë Fundación në Apple TV +.

Për tani nuk është e qartë se cila është dita, kështu që ka të ngjarë që Apple TV + të jetë duke i dhënë dorën e fundit serialit dhe nuk dëshiron të kapë gishtat e tyre dhe duhet të vonojë një nga publikimet më të pritura që nga lansimi i Apple TV + në treg në nëntor 2019

Fondacioni, një grup prej 16 librash

Seria e Fondacionit është një grup të paktën 16 libra të trillimeve shkencore shkruar nga Isaac Asimov, midis viteve 40, 50 dhe 80. Seria ndjek ekspertin dhe matematikanin psikohistorik Hari Seldon, i aftë të parashikojë të ardhmen.

Seldon krijon një grup të quajtur Fondacioni për të ruajtur njohuritë kolektive të njerëzimit para rënies së afërt të Perandorisë Galaktike. Romanet përfshijnë shumë vite dhe mbulojnë vitet ngritja dhe rënia e perandorive të shumta, kështu që nuk është një detyrë e lehtë për ta përshtatur atë me një seri televizive.

Shkurtin e kaluar, një nga prodhuesit e këtij seriali për Apple TV + deklaroi se përshtatja në ekranin e vogël Do të përbëhet nga 80 kapituj, një shtrirje e ngjeshur nëse marrim parasysh shtrirjen e punës, për sa kohë që ato bazohen vërtet në të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.