Seriali për fëmijë Stillwater fiton një çmim Peabody për rrëfimin më të mirë

Reklama e re Stillwater në Apple TV +

A Fillimet e majit, ju informojmë për nominimet për Çmimet Peabody që kishin marrë disa nga serialet në dispozicion në Apple TV, posaçërisht për komedinë Ted lasso dhe seritë për fëmijë Uji i kullës. Disa ditë më parë, Ted Lasso fitoi çmimin për kategorinë në të cilën ai u emërua, por, nuk ka qenë seriali i vetëm.

Stillwater, seriali tjetër gjithashtu për një çmim Peabody për narrativën më të mirë, ka marrë gjithashtu çmimin përkatës, siç raportohet kompania me qendër në Cupertino. Ky serial është dhënë nga inkurajoni ndjeshmërinë me tregimet tuaja të orientuara drejt familjes.

Apple TV + seri për fëmijë Stillwater

Për momentin, ky është çmimi i parë që merr kjo seri për fëmijë, që nga viti nominimi i mëparshëm për Annie Awards, ai nuk ishte aq me fat por po Ujku. Seria Stillwater bazohet në serinë e librave Scholastic "Zen Shorts" nga Jon J. Muth dhe përqendrohet te Karl Addy dhe Michael, dy të rinj që marrin këshilla për jetën nga një panda e mençur që jeton në vendin fqinj.

Apple deklaron në deklaratë:

Përmes shembullit të saj, historive të saj dhe humorit të saj të butë, Stillwater u siguron fëmijëve një kuptim më të thellë të ndjenjave të tyre, si dhe mjete për t'i ndihmuar ata të përballen me sfidat e tyre të përditshme.

Stillwater gjithashtu sjell argëtim dhe aventurë të re për të tre, duke hapur sytë ndaj mrekullive të heshtura të botës përreth tyre dhe duke i drejtuar ata në vendin e tyre në të.

Çmimet Peabody njohin programimin që inkurajon ndjeshmërinë dhe zgjeron njohuritë e audiencës së cilës i drejtohet. Deri tani, Apple TV + ka mbledhur më shumë se 350 nominime dhe gati 120 çmime për të gjithë përmbajtjen që sot është në dispozicion në platformën e saj streaming.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.