Sezoni i dytë i Mythic Quest premiera në 7 maj

Traileri i ri Mythic Quest: Raven's Banquet

Ndërsa muajt kalojnë, Apple ka njoftuar datën e publikimeve të ardhshme që do të arrijnë në platformën e saj video streaming. Të Premten e kaluar u lançua sezoni i dytë i For All Humanity, me disponueshmërinë e episodit të parë. Sezoni i dytë i Mythic Quest ndjek, tashmë ka një datë të lëshimit.

Do të jetë 7 maji, data që Apple ka njoftuar në prezantimin e Shoqatës së Kritikëve Televizivë. Sezoni i parë i kësaj serie u përqendrua në një studio lojërash video duke zhvilluar një zgjerim për një lojë masivisht me shumë lojtarë, një seri e pritur mjaft mirë nga kritikët dhe publiku.

Sezoni i dytë na tregon të njëjtin skenar, studioja që punon për një tjetër zgjerim, nuk e dimë nëse për të njëjtën lojë apo për një lojë krejt tjetër. Apple e rinovoi këtë seri për një sezon të dytë para premierës së saj, siç ndodhi me të Tregimi i mëngjesit, me sezonin e tretë të Për të gjithë njerëzimin y Ted Lasso.

Ashtu si shumë seri të tjerë, premiera e tyre është vonuar për shkak të pandemisë. Ky serial kishte më shumë probleme se zakonisht pasi që disa anëtarë të ekipit të xhirimit ishin infektuar nga koronavirusi, gjë që bëri që anëtarët të mos donin të shkonin në studiot për të vazhduar regjistrimin, pavarësisht nga fakti se kompania siguroi që ishte plotësisht e sigurt.

Kërkimi mitik: Festa e sorrave, pasi është pagëzuar në Spanjë, llogaritet si ylli kryesor Rob McElhenney (krijuesi i serialit) Varur në Philly 2005 deri 2018), Charlotte Nicdao (ka shprehur disa episode të Koha e aventurave dhe ka marrë pjesë në seri The Chroes i çuditshëm, Përmbajtja, Merrni Krack! N  dhe David Hornsby. (Varur në Philly, Mirësevini në wayne, Vajza te mira, Goldbergët).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.