Premiera e Sezonit XNUMX të Ted Lasso Lejon Apple TV + të Vendosë Rekord të Ri të Shikimit

Ted lasso

Apple, si pjesa tjetër e platformave video streaming, kurrë nuk njofton se cilat janë figurat e audiencës e shfaqjeve dhe filmave të ndryshëm televizivë që lëshohen në platformat e tyre, kështu që gjithmonë duhet të mbështetemi në matjet nga kompanitë e palëve të treta, shifra që ndoshta kurrë nuk do të pajtohen me realitetin.

Sipas Deadline, premiera e sezonit të dytë të Ted lasso Të Premten e kaluar, ai lejoi shërbimin video streaming të Apple thyej të gjitha rekordet e mëparshme, një rekord që u arrit në premierën e sezonit të dytë të Shërbëtorit.

Apple TV + mundi rekordet më të larta të shikueshmërisë të premten dhe gjatë gjithë fundjavës. Sipas Deadline, premiera e sezonit dy u shikua nga 6 herë më shumë njerëz sesa kur u shfaq sezoni i parë.

Në fakt, sezoni i parë nuk ishte një nga bastet kryesore të Apple, edhe pse me kalimin e kohës është bërë seriali më i suksesshëm në platformë, shumë më lart Tregimi i mëngjesit, Bast i shkëlqyeshëm i Apple për transmetimin e videos.

I njëjti medium thotë se përdoruesit jo vetëm që kanë hyrë në sezonin e dytë të Ted Lasso, por që meqenëse ishin në platformë, ata arritën në lëshimet më të fundit në platformë si komedia muzikore Schmigadoon, fizik o Kërkimi mitik.

Çdo të premte Apple do të premierë një video të re të këtij sezoni të dytë, një sezon i dytë që është i përbërë nga 12 episode, kështu që episodi i fundit do të transmetohet në tetor, ditë pas premierës së episodit të parë të serisë Fundación, midis publikimeve të tjera të shkëlqyera që Apple ka planifikuar për muajt e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)