Sfida e Ditës së Tokës dhe Sfida e Ditës Ndërkombëtare të Vallëzimit

Apple Watch Challenge

Apple do të nisë dy sfida të reja këtë Prill për përdoruesit e Apple Watch që duan t'i plotësojnë ato. Këto sfida që janë të pavarura nga sfidat mujore që lëshohen i lejojnë merrni medalje ekskluzive, afishe për të dërguar mesazhe dhe natyrisht një dozë të mirë shëndetësore. 

Në këtë rast, kompania Cupertino do të nisë dy sfida të reja për përdoruesit e Apple Watch, një që kemi çdo vit dhe që lidhet drejtpërdrejt me Dita e Tokës dhe një e re që arrin për herë të parë dhe lidhet drejtpërdrejt me Ditën Ndërkombëtare të Vallëzimit.

Të dy sfidat do të jenë në dispozicion së shpejti (ato nuk shfaqen tani) për këtë muaj Prill por me data dhe objektiva të ndryshme. Në rastin e sfidës së Ditës së Tokës, Apple e ka përsëritur atë vit pas viti për disa vjet dhe do ta nisë atë në 22 Prill. Kjo sfidë përbëhet nga kryeni çdo lloj trajnimi me çdo aplikacion që është në përputhje me orën për 30 minuta ose më shumë. 

Apple Watch Challenge

Për sfidën tjetër në dispozicion, do të jetë e nevojshme të kërcejmë pak dhe kjo Do të zhvillohet më 29 Prill. Në këtë sfidë të re që lidhet me Ditën Ndërkombëtare të Vallëzimit, përdoruesit do të duhet të kërcejnë për 20 minuta ose më shumë duke regjistruar trajnimin nga aplikacioni i orës. Në këtë rast, ne duhet ta aktivizojmë këtë trajnim nga vetë ora dhe ... Le të kërcejmë!

Gjëja më e mirë për këto sfida është se përdoruesit janë të motivuar për të lëvizur dhe është padyshim çelësi i tyre. Nuk ka të bëjë me fitimin e medaljeve për orën (edhe ajo) ka të bëjë me fitimin në shëndetin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.