Sfidë e re fitnesi për punonjësit e Apple

Konkursi i shënjave Apple Watch

Ndërsa Apple ka promovuar vitet e fundit, duke filluar në Shkurtin e ardhshëm, Apple do të nisë një sfidë të re të brendshme, për të gjithë ata punonjës që dëshirojnë të kryejnë një sfidë fizike, shpërblimi i të cilit do të jetë një bandë ekskluzive për Apple Watch, si një "qëllim i arritur" për të gjithë ata që e përfundojnë atë arritje.

Për të fituar këtë njohje, punonjësit duhet të plotësojë një seri objektivash të përcaktuara nga kompania, duke përfunduar unazat e mirënjohura "Aktiviteti" sipas aktivitetit fizik të kryer, gjatë një periudhe specifike, ende për t'u përcaktuar. Banda e çmimeve në fjalë do të ruante një ngjyrë solide (zakonisht e zezë) dhe do të zbukurohej nga një bandë e vogël në këto ngjyra të njohura "Aktiviteti" të Apple Watch (e kuqe, jeshile e gëlqeres dhe blu e lehtë).

ore ore molle9to5mac

Rrip i ri që Apple do t'u japë atyre punonjësve që arrijnë sfidën e propozuar (foto e siguruar nga 9to5Mac).

Ngjashëm me sfidën e vitit të kaluar të quajtur "Mbylle unazat", ku Apple u bëri thirrje të gjithë punonjësve të plotësojnë unazat e propozuara në Apple Watch çdo ditë, Kompania me qendër në Cupertino kërkon që punonjësit e Apple të jenë bastionet më të mira të markës, dhe një shembull për të ndjekur për pjesën tjetër të konsumatorëve të mollëve.

Për të përfunduar këtë sfidë, punonjësit duhet të arrijnë sfidat e propozuara (nuk dihen ende) gjatë muajit shkurt, në një lloj konkurence të brendshme vërtet interesante dhe argëtuese për të gjithë anëtarët e zyrave të Apple dhe Apple Store.

Somethingshtë diçka që kompania e Amerikës së Veriut po përpiqet të implantojë brenda saj, dhe me rritjen e frekuencës, ajo promovon këtë lloj aktiviteti. Tashmë vitin e kaluar, Apple propozoi disa iniciativa të këtij lloji dhe, duke parë atë që është parë, kjo nuk do të bëjë më shumë sesa të vazhdojë.

Meqenëse jam nga Mac ne do të jemi të vëmendshëm ndaj sfidave që Apple përgatit për punonjësit e saj dhe arritjeve që ata kanë arritur, si dhe sfidat e reja të propozuara për të gjithë komunitetin e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.