Sfida e parqeve kombëtare shfaqet në Apple Watch

Sfida e parqeve kombëtare

Disa ditë më parë ju thamë që Apple kishte përgatitur një sfidë të re për këtë të shtunë, 28 gusht 2021 në lidhje me parqet kombëtare të Shteteve të BashkuaraMe Kjo sfidë për përdoruesit e Apple Watch ka qenë një traditë prej disa vitesh dhe në këtë rast bëhet fjalë për të bërë të paktën një milje, që është e njëjtë me 1,6 km ecje, vrapim ose stërvitje në një karrige me rrota.

Në Apple ata janë shumë të përfshirë me ruajtjen e këtyre parqeve kombëtare dhe këtë herë s105 vjetori i Parqeve Kombëtare të Shteteve të BashkuaraPrandaj, përveç sfidës, ajo fillon fushatën e saj të dhurimeve prej 10 dollarë për çdo blerje të bërë me Apple Pay në dyqanet e saj fizike, online dhe madje edhe në App Store të SHBA.

Sfida dhe medalja e saj në dispozicion për të gjithë

Padyshim që objektivi i të gjitha këtyre sfidave është lëvizja dhe në këtë rast kompania ka ndjekur një linjë të mirë sfidash që i bëjnë shumë njerëz të fiksohen në sporte ose stërvitje në natyrë në përgjithësi. Nuk është e nevojshme të mbani mend se fituesit kryesorë janë përdoruesit që kryejnë këtë aktivitet fizik, shëndeti është gjëja më e rëndësishme për njerëzit.

Kështu që ju e dini, të shtunën tjetër, 28 gusht, keni një sfidë për të përmbushur, çelësi për ata që kurrë nuk luajnë sport është të fillojnë të lëvizin me aktivitete të qeta si ky që gjithashtu shërben për të marrë këtë medalje dhe ngjitëse të ndryshme që mund të jenë më vonë të dërguara në mesazhe. Pasi të përfundojë sfida, ju mund të dëshironi të bëni më shumë aktivitete ose aktivitete të ngjashme fizike, kështu që kjo është me të vërtetë sfida për secilën prej tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.