Sfondet më të mira HD për pajisjet tuaja

Nuk e di nëse do të ju ndodhë si mua por aq sa më pëlqen sfondi që sapo vendosa në iPhone, iPad apo Mac, për disa ditë jam lodhur duke e parë kështu që sot do të ju tregoj disa faqet dhe aplikacionet ku do të gjeni sfonde fantastike HD për pajisjet tuaja me mollë.

Letër-muri falas iOS 7

Kjo është një faqe në internet që e zbulova relativisht kohët e fundit. Në Letër-muri falas iOS 7 ju do të gjeni shumë Wallpapers HD me shumë tema: kafshë, arkitekturë, art, makina, natyrë, hapësirë, lojëra, lule dhe një etj. Të gjithë ata janë të pajtueshëm për iPhone 4 e më tej dhe për të gjitha modelet iPad. Por më e mira nga të gjitha, ju mund t'i ulni ato normale ose me efekt paralaks aq karakteristikë e iOS 7 dhe është aq e lehtë sa qasja në versionin që dëshironi të përdorni nga pajisja juaj, duke mbajtur gishtin në imazh dhe duke e ruajtur atë në mbështjell. Unë ju lë disa shembuj:

Wallpapers HD për Mac tuaj

Për Mac kemi shumë aplikacione falas (ose freemium) ku mund të gjejmë programe të shkëlqyera Sfonde HD. Një nga këto aplikacione që mund të merrni në Mac App Store si në mënyrën e tij falas ashtu edhe në atë me pagesë është Wallpapers. Po, unë e di që në emër ata nuk e kanë ngrohur kokën shumë por e vërteta është se versioni i tij falas ofron gjithashtu imazhe të shkëlqyera me tema të ndryshme dhe për të cilat mund të vendosni edhe një orë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Mobile 9

Mobile 9 është një tjetër aplikacion krejtësisht falas i disponueshëm për iPhone dhe iPad moria e sfondeve HD, shumë prej tyre janë përshtatur me efektin Parallax të iOS 7. Ka sfond të të gjitha llojeve që mund të zgjidhni sipas temës, sipas llojit të ekranit, me efekt paralaks ose jo ose sipas klasifikimit (më i ri, më i popullarizuar, etj).

Gjëja e mirë për këtë aplikacion është se përveç që ka Sfonde HD ju gjithashtu mund të shkarkoni dhe instaloni ton-zilet për iPhone falas.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Wallpapers gjerë

Kjo është një tjetër faqe e mrekullueshme nga Sfonde HD për të dy Mac, iPhone ose iPad, ndër të tjera. Secili prej fondeve ka shumë versione, kështu që nuk do të keni problem të shijoni atë që i përshtatet më së miri pajisjes tuaj. Një avantazh tjetër i kësaj faqe në internet, përveç që është falas, është numri i madh dhe shumëllojshmëria e sfondeve HD në dispozicion: stinët, sportet, udhëtimet, kafshët, natyra, muzika, filmat, lojërat, ushqimi, pijet, bardh e zi, njerëz të famshëm, karikatura dhe një etj. të gjatë që përbëjnë një koleksion fjalë për fjalë të mijëra letër-mureve.

Dhe për ta bërë më të lehtë punën tuaj, ajo zbulon automatikisht rezolucionin e ekranit të pajisjes nga e cila jeni lidhur (shfaqet në të djathtë të sipërme të faqes), kështu që do të jetë jashtëzakonisht e lehtë për ju të merrni sfondet më të përshtatshme HD. Si shembull, shikoni në këtë sfond numrin e rezolucioneve në dispozicion që paraqet:

Wallpapers HD

Siç mund ta shihni në imazh, rezolucioni i ekranit tuaj nënvizohet automatikisht, në mënyrë që të merrni letër-muri më i përshtatshëm.

Por nëse ato që dëshironi janë sfonde me të vërtetë të mrekullueshme HD asgjë më të mirë se DeviantART, ju mund të filloni me këtu, më e mira gjithmonë bëhet për të pritur ... Shikoni tre shembuj që ju lë (ju mund t'i shihni në një madhësi të madhe duke klikuar në secilin prej tyre).

Me të gjitha sa më sipër, unë mendoj se ne jemi shërbyer tashmë ... për disa vjet ... mirë, përveç kësaj, të gjitha këto faqe dhe aplikacione azhurnohen vazhdimisht duke përfshirë sfonde të reja HD.

Shpresoj që të të pëlqejë ky postim dhe nëse di ndonjë faqe në internet ose aplikacion, nga shumë që ka, që ka sfonde të mira HD, lëre në komentet që ne t'i shijojmë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.