Procesorët Mark Gurman M3, malware në Windows dhe shumë më tepër. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Një javë tjetër duam të ndajmë me të gjithë ju disa prej tyre Pikat kryesore të javës në Unë jam nga Mac. Jemi tashmë në 1 maj dhe për këtë arsye këtë të diel kalojmë zyrtarisht muajin dhe pak ditë para se të fillojë një tjetër nga ngjarjet e mëdha të Apple, WWDC që zhvillohet në muajin qershor. Në çdo rast, ky muaj i plotë mungon për të arritur datën, ndaj do të fokusohemi tani në gjënë më të afërt dhe konkretisht në javën që kemi kaluar për të parë disa nga të rejat në lidhje me botën e Apple që kanë spikatur më shumë. .

Mark Gurman, i cili njihet për rrjedhjet e tij të Apple Bloomberg, publikon një artikull duke shpjeguar projektet me të cilat Apple po punon dhe flet për iMac të rinj me procesorë M3. Edhe pse nuk është e qartë se çfarë lloj përparimi apo teknologjie do të përdorë ky çip, është mirë të dini se Apple tashmë është duart për të punuar me procesorë të rinj.

Seria Apple Watch 7

Dhe nuk po shkojmë shumë larg fjalëve të shkruara nga Gurman. Një tjetër prej thashethemeve që ai lançoi këtë javë i referohet mundësisë që kompania Cupertino të nisë një orë inteligjente me mbulim satelitor para rastet e emergjencës. Ne e pamë këtë lajm pak kohë më parë dhe vërtet personalisht mendoj se nuk ka shumë kuptim ta bëjmë këtë pasi thirrjet satelitore janë vërtet të shtrenjta, por kjo është një temë tjetër...

Malware duket se vazhdon të prekë përdoruesit e Windows më shumë se përdoruesit e Mac. Është e vërtetë që vitet e fundit balanca ka qenë disi e balancuar në këtë drejtim dhe se Apple gjithashtu u mor dhe duhet të merret me këto lloj sulmesh, por në këtë rast Windows vazhdon të jetë OS që merr më shumë sulme të këtij lloji.

Për të përfunduar ne duam të përfundojmë me një lajme të mira për shitjet në Mac dhe është se këto vazhdojnë të rriten vit pas viti. Ndryshimet e bëra kohët e fundit kanë shërbyer qartë për rritjen e këtyre shitjeve dhe Duket se ky trend do të vazhdojë për një kohë të gjatë..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.