Shakira do të transmetojë tre pjesë të një programi muzikor në Beats 1

Apple e ka bërë edhe një herë dhe këngëtarja Shakira do të jetë e para që do të marrë pjesë në radion e saj Beats 1 për të transmetuar tre episode të një programi të ri radio dygjuhësh që do të drejtojë vetë këngëtarja dhe në të cilën do të prezantojë punën e saj të re, Eldorado.

Tre episodet që do të transmetohen në Beats 1 Radio do të jenë të destinuar të dinë pak më shumë për karrierën e këngëtares Shakira dhe për këtë arsye e njëjta Ato do të transmetohen nga studioja e vetë këngëtarit në Barcelonë. 

Programi do të transmetohet të Shtunën e ardhshme nga ora 20:00 pasdite dhe gjëja më e rëndësishme është që Shakira do të transmetojë pjesën e parë tërësisht në Spanjisht. Në atë episod të parë, ai do të udhëzojë dëgjuesit e radios përmes muzikës që ka frymëzuar punën e tij të re. përveç përfshirjes së bashkëpunimeve nga albumi i tij i ri si Prince Royce, Carlos Vives, Maluma dhe Nicky Jam në transmetim. 

Në episodin e dytë gjërat ndryshojnë pak dhe me atë rast gjuha e zgjedhur është anglishtja dhe tema do të jetë në lidhje me muzikën që ndikoi në rritjen e saj si këngëtare.

Më në fund episodi i tretë do të përqëndrohet në një intervistë në të cilën Shakira do të jetë protagoniste, duke u intervistuar nga Ebro Darden, duke shpërndarë në të njëjtën natë secilën nga këngët që albumi i tij i ri do të ketë përpara prezantimit të tij botëror.

Për të gjitha këto ne ju inkurajojmë që nëse jeni të pajtuar apo jo Muzika e Apple, ju menaxhoni gjithçka që ju nevojitet për të qenë në gjendje të shijoni këto tre episode në pajisjen tuaj Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.