Burimi i San Franciskos mund të shihet në paradhomën e WWDC

xhaketë-wwdc

Disa imazhe po vijnë në rrjet minuta para fillimit të WWDC këtë vit dhe disa detaje të rëndësishme po rrjedhin pa dashje. Një prej këtyre detajeve i referohet drejtpërdrejt ndryshimit të shkronjave në OS X për të cilën kemi folur këto ditë më parë që është përdorur në Apple Watch dhe që do të ndikojë drejtpërdrejt në OS X 10.11 dhe iOS 9, prania e fontit të San Franciskos në xhaketa, postera dhe karta nuk lë më vend për dyshime.

Sot duhet të themi se është një ndryshim për të mirë dhe sipas ekspertë të dizajnit, ndryshimi do të jetë më i mirë për të gjithë përdoruesit. Kjo është shkronja e përdorur në Apple Watch dhe ne po përballemi me një ndryshim të menjëhershëm për sistemet e tjera të kompanisë Cupertino.

kryesor-wwdc

Përveç xhaketave dhe tabelave që mund të shihen në imazhin e mësipërm nga brenda Moskona Center, kartat e biznesit vetë janë shtuar gjithashtu në shkronjën e re. Apple bashkon fontin në këtë mënyrë në të gjithë programin e saj dhe në imazhin e saj të korporatës.

Nga rruga, ne tashmë kemi postimin e ankoruar në fillim të blog-ut me ndjekjen e ngjarje live dhe në të cilën ju mund të komentoni përshtypjet tuaja me të gjithë përdoruesit në lidhje me atë që mendoni për këtë kryesor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.