Shazam nis aplikacionin e tij për Mac

shazam

Herën e parë që mora një iDevice fillova të instaloj ato aplikacione tipike për të cilat keni dëgjuar dhe që ju ndihmojnë në aspekte të ndryshme të përditshme. Lojërat tipike për të kaluar kohën, por pa dyshim që më interesantet ishin aplikacionet si Shazam, një aplikacion që na lejoi të identifikonim çdo këngë që po luante përreth nesh. Një vegël shumë interesante me të cilën nuk do të mbeteshim më me dyshime për titullin e një kënge që na pëlqente, që atëherë ju filluat të shihni njerëzit që u afroheshin folësve të faqeve me Shazam në dorë.

Sigurisht, me siguri shumica prej jush, nëse jo të gjithë, tashmë e njihnit aplikacionin, dhe është një aplikacion shumë i dobishëm, unë dikur e gjeta veten në nevojën për të bërë një listë të këngëve që tingëllonin në disa programe të radios dhe e vërteta që shpejtësia e Shazam më la mjaft e befasuar. Komentet dhe përvojat mënjanë ... Shazam tani vjen në Mac me një version të ri që do të na lejojë të përdorim Mac-in tonë për të identifikuar ndonjë këngë.

Ne nuk do të kemi më nevojë për iPhone ose iPad (shumë pas Apple me Vazhdimësi), dhe kjo është arsyeja pse ne do të duhet të kërkojmë iPhone-in tonë dhe ta përdorim atë nëse po punojmë nga Mac-u ynë.

Aplikimi mund të gjendet direkt në App Store (ne e kemi lënë lidhjen në fund të postimit), dhe (pjesa e keqe për mendimin tim) është një aplikacion që do të ekzekutohet në sfond dhe ne gjithmonë do ta kemi gati ta njohim muzikën që po luan.

Ashtu si në aplikacionet e tjera, ne do të kemi mundësinë për të hyrë në tekstin e këngëve, videoklipe ose lidhje në iTunes Store.

Një lëvizje mjaft interesante nga ana e Shazam, i cili siç e dini do të ketë një prani më të madhe në botën e Apple përmes iOS 8 sepse do të integrohet në Siri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Toni dijo

  Hello!
  Sapo e instalova në retinën time Macbook Pro dhe pas shumë testeve nuk kam arritur të zbuloj asgjë, jo muzikë të luajtur në TV, ose në telefonin tim ose në vetë kompjuterin.
  Dikush ka provuar?

  Një përshëndetje!
  Toni

 2.   globotrotter65 dijo

  Në mënyrë perfekte, megjithëse nganjëherë bën një rrëmujë në disa raste në të cilat ka parashikime që përzihen me muzikën, duke dhënë rezultate të gabuara; këto gjithashtu nuk mund të hiqen nga lista, diçka që unë mendoj se do ta zgjidhin. Përndryshe mirë.

 3.   Toni dijo

  Hello!
  A keni bërë ndonjë konfigurim të veçantë për firewall, mikro, etj ...?
  Ndërsa komentoj, nuk kam arritur ta bëj të funksionojë dhe nuk di se çfarë të shikoj.

  Përshëndetje, dhe shumë faleminderit!
  Toni

  1.    globotrotter65 dijo

   Epo jo, asgjë, instalo dhe shko. Rastësisht provoni të rregulloni lejet, për të parë nëse kjo është zgjidhur.

 4.   Toni dijo

  Hello!
  Epo, unë tashmë e kam atë! Rezulton se janë cilësimet e mikrofonit në programin 'audio MIDI setup'. E kisha me një normë shembull prej 96 kHz dhe me 24 bit. Unë e kam lënë atë me 44,1 khz dhe 16 bit (vlerat e CD-ve) dhe ka filluar të funksionojë!

  Epo, shpresoj se kjo mund të jetë e dobishme për dikë!

  Faleminderit shumë trotamundo65 për ndihmën tuaj!
  Përshëndetje!
  Toni.

  1.    globotrotter65 dijo

   Ju mirepresim