Jony Ive bashkohet me Airbnb për të krijuar produkte dhe shërbime të reja

Jony Ive

Jony Ive njoftoi largimin e tij nga Apple në qershor 2019 (rasti për iPhone 12 të ri në formën e një çorape me një dritare për të parë kohën është një shembull që nuk është më në kompani) për kushtojini një projekti të ri personal të quajtur LoveFrom.

Lajmet e fundit në lidhje me Jony Ive, na tregojnë se si ai është nënshkruar nga Airbnb, gjigandi i apartamenteve turistike, për të krijuar produkte dhe shërbime të reja për kompaninë, një kompani që po përpiqet të ri-shpik veten për shkak të problemeve që koronavirusi.

Likelyshtë e mundshme që një pjesë e fajit për transferimin e Jony Ive nga Airbnb ka të bëjë me Angela Ahrendts, ish-kompania e Ive në Apple dhe aktualisht po punon ne kete kompaniKu shkoi në punë një muaj para njoftimit të largimit të Ive nga Apple.

Shefi ekzekutiv i Airbnb Brian Chesky thotë:

Jam i kënaqur të njoftoj se Jony dhe anëtarët e tjerë të tij LoveFrom do të angazhohen në një bashkëpunim të veçantë me mua dhe ekipin e Airbnb. Ne kemi marrë vendimin për të punuar së bashku përmes një marrëdhënie shumë vjeçare për të hartuar gjeneratën e ardhshme të produkteve dhe shërbimeve të Airbnb.

Ive gjithashtu do të na ndihmojë të vazhdojmë të zhvillojmë ekipin tonë të dizajnit brenda shtëpisë, i cili, sipas Jony, është një nga më të mirët në botë. Unë kam qenë veçanërisht i ngazëllyer për marrëdhëniet që do të zhvillohen në bashkëpunim të thellë me ekipin tonë krijues.

Ne nuk e dimë se çfarë ideje do të kenë në kokë djemtë e Airbnb dhe si Jony Ive mund t'i ndihmojë ata të lançojnë produkte dhe shërbime të rejapasi ekspertiza e Ive është në dizenjimin e produktit. Do të duhet të presim disa muaj për të parë se cili është rezultati i bashkëpunimit midis të dyve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.