Display Duet azhurnohet me përshpejtimin e pajisjes dhe përmirësimet e përputhshmërisë macOS

Shfaqja e Duetit

Pak nga pak, Duet Display, softueri që lejon përdorni një iPad ose ndonjë pajisje iOS si një monitor i jashtëm për çdo kompjuter Mac ose Windows, me mundësinë e përdorimit të ekranit me prekje, apo edhe Apple Pencil nëse keni një iPad Pro, dhe për të cilën ju kemi thënë tashmë, është duke u bërë gjithnjë e më e popullarizuar, pasi ofron funksione të shkëlqyera dhe mund të konkurrojë pa ndonjë problem me të tjerët si Luna Display.

Megjithatë, kohët e fundit, pas ardhja e macOS 10.14.2, kanë njoftuar zyrtarisht një azhurnim për Duet Display më interesante për të gjithë përdoruesit e aplikacionit që e përdorin atë me Mac.

Duet azhurnohet me lajme interesante për përdoruesit e Mac

Ndërsa po komentonim, nëse do të ishit përdorues i Duet Display, tani mund ta azhurnoni aplikacionin falas nga pajisja juaj iOS, pasi që versioni i ri përfshin lajmet më interesante për përdoruesit. Para së gjithash, ne kemi përshpejtimin e harduerit, i cili do të lejojë një përvojë shumë më të butë macOS në iPad.

Sidoqoftë, kjo nuk vjen vetëm, pasi falë kësaj, në momentin që lidhni iPad-in tuaj me kompjuterin tuaj, kjo do ta zbulojë atë direkt sikur të ishte një monitor i jashtëm, kështu që ju të mund të përdorni preferencat e macOS dhe të vendosni çdo konfigurim që dëshironi, ashtu siç mund të bëhet nëse, për shembull, lidhni një monitor përmes hyrjes HDMI.

Ne jemi të kënaqur të shpallim një përparim në aplikimin tonë.

Duke filluar me macOS 10.14.2+ dhe Duet v2.0.3.8 +, Duet Display është plotësisht i përshpejtuar me pajisje, duke e bërë mënyrën më të shpejtë për ta kthyer iPad tuaj në një ekran të dytë edhe më të shpejtë. Ju mund të azhurnoni 100% falas në duetdisplay.com.

Shfaqja e Duetit

Në këtë mënyrë, nëse jeni të interesuar, thjesht duhet të bëni shkarkoni versionet e reja të aplikacionit iOS, si dhe klientin Mac në mënyrë që gjithçka të funksionojë si duhet, duke marrë parasysh që tashmë e keni blerë më parë. Dhe, nëse jo, ju mund të përfitoni nga shkarkoni atë nga App Store, pasi që për të festuar këtë risi është në dispozicion me një zbritje mjaft interesante.Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.