Nga Ekrani i Kinemasë Apple. Pjesa 2

Ekrani LED i shfaqjes së kinemasë Apple

Duke vazhduar me dokumentin e mëparshëm të shkruar, ne vazhdojmë të krahasojmë ekranet LCD dhe LED, pasi që çështja që na shqetëson është qëndrueshmëri, pasi, me kalimin e viteve, ekran LCD do të humbasë gjithnjë e më shumë kapacitetin e tij të përgjigjes dhe mprehtësinë e ngjyrave, një problem që nuk ka ekran LED dhe rastësisht, ekranet LED nuk kërkojnë merkur ose fosfor, të cilat kanë nevojë për ekranet LCD, kështu që atëherë prodhimi dhe proceset pasuese të riciklimit bëhen më pak të dëmshme me mjedis dhe në atë të kujdesit për mjedis po, ka funksionuar mollë, mos harroni se Paqe Jeshile e quajti atë si një kompani ndotëse dhe kjo padyshim nuk është ajo që ata duan të thuhet në lidhje me të.

Ne do të vazhdojmë me Ekran me Kinema LED Apple dhe sipas asaj që thonë njerëzit që i kanë përdorur këto ekranet dhe për sa i përket pamjes së tij, ajo ka bërë mirë në opinione, ata vlerësojnë modelin dhe përfundimin e tij. Lidhur me metodën e prodhimit të mollë: el unibody, ju bën të paaftë nuk shihni asnjë vidë të vetme nga jashtë dhe nëse flasim për aparat fotografik iSight Ka një nivel të shkëlqyeshëm regjistrimi edhe në skenarë të dobët ndriçimi dhe mikrofoni, i cili ndodhet në krye të tij, ka një tingull të patëmetë, sikur të ishte disa inç nga goja juaj.

Ndriçimi i imazhit tuaj është i nevojshëm dhe ndryshon nga ekran LCD del iMac, këtu ngjyrat janë shumë më të gjalla. Me cilësimet e ngjyrave të Qerpiç polikromia nivelohet, por nëse profesioni juaj është dizajnues, atëherë do t'ju duhet të vini pak vëmendje shtesë për të arritur tonet që kërkoni. Nga ana tjetër, koha e fillimit është e menjëhershme dhe kohëzgjatja e saj do të jetë vite, por nuk duhet harruar që dizajni i tij kishte si qëllim portativ, meqenëse kabllot e kyçjes (a USB, Një Port mini ekranesh, dhe një karikues) janë të shkurtër, nëse doni ta lidhni me një kullë do t'ju duhet ta vendosni shumë afër ekran ose, duke dështuar, përdorni kordonë zgjatues.

Përmes | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.