Gëzoni klasik Windows Solitaire në Mac tuaj me h Solitaire

Me siguri shumë prej jush, përpara se të miratonin me krahë të hapur, ekosistemin desktop X OS, tani macOS, ka kaluar orë të gjata para PC tuaj duke luajtur diamant. Pavarësisht se sa e thjeshtë është, është një nga lojërat më problematike që mund ta gjejmë në Windows dhe Mac falë Solitaire.

Nëse e keni humbur këtë klasik të Windows-it, kemi një lajm të mirë, pasi mund ta shijoni edhe këtë klasik nga Mac-i juaj me h Solitaire, një lojë që është në dispozicion në Mac App Store për 2,29 euro, një çmim që mund të duket disi i tepruar për atë që na ofron, por është ai që ekziston nëse duam ta shijojmë këtë klasik.

Karakteristikat kryesore të Solitaire

 • Grafikë të shkëlqyeshëm në cilësi HD.
 • Animacione në tranzicion.
 • Sistem inteligjent i shpërndarjes së shkronjave.
 • E pajtueshme me Game Center, për të qenë në gjendje të ruajmë progresin tonë në re dhe për të qenë në gjendje të luajmë nga çdo kompjuter i lidhur me të njëjtën llogari.
 • Tabela kryesore e botës, ku mund të shohim kush janë lojtarët më të mirë të soliterave.
 • Ka një sistem të kursimit të energjisë, kështu që do të ndikojë shumë në baterinë e pajisjeve tona.

h Solitaire është në dispozicion në Mac App Store për 2,29 euro, siç kam komentuar më lart. Për ta instaluar, ai kërkon OS X 10.9 dhe është i pajtueshëm me procesorë 64-bit, kështu që nuk do të kemi ndonjë problem në versionet e ardhshme të macOS, kur Apple të ndalojë lejimin e instalimit të aplikacioneve 32-bit në kompjuterin tonë. Loja është në dispozicion vetëm në anglisht, megjithëse nëse njohim mekanikën e lojës, nuk do të kemi probleme. Kjo lojë nuk ka mundësi konfigurimi, ne vetëm duhet ta ekzekutojmë atë dhe të kujtojmë ato vite të mrekullueshme ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.