Gëzoni Gjetësin Klasik me Gjetësi i Klasikëve të Mac-ve

Retro është në modë. Mbi të gjitha çfarë triumfoi në vitet '80, një kohë që shumë prej nesh e dëshirojnë, për shkak të stilit të jetës që na ofroi kryesisht dhe veçanërisht për shkak të mungesës së teknologjisë, edhe pse gjithashtu, por në një masë më të vogël. Nëse ju pëlqen retro, edhe pse në sistemet operative zakonisht nuk ka të njëjtën tërheqje si në fushat e tjera, sot ne po flasim për Classic Mac Finder.

Classic Mac Finder është një aplikacion i vogël me të cilin ne mund ta shndërrojmë Gjetësin e Mac-it tonë në një Macintosh klasik dhe të kthehemi në Sistemin 6 dhe Sistemin 7, pa ndonjë kompleksitet vizual në ndërfaqen, thjesht një Gjetës pa asnjë lloj zbukurimi që lejon kryeni punën tuaj pa asnjë sherr.

Classic Mac Finder është një projekt me burim të hapur që rikrijon përvojën e Macinstosh Finder për versionet më të fundit të macOS. Edhe pse për momentin është plotësisht funksional, puna është ende në proces, kështu që ne mund të vuajmë nga disa probleme të tjera të funksionimit dhe edhe nëse është për vetëm pak kohë, është kënaqësi të shihet pasi ishte shfletuesi i parë i skedarëve të Mac-ve të parë.

Classic Mac Finder është një menaxher i pavarur i skedarëve, kështu që në asnjë moment mos instaloni një lëkurë në Gjetës. Në këtë mënyrë, ne mund të përdorim si Gjetësin aktual ashtu edhe këtë klasik, kur të kapim nostalgjinë. Duke qenë një projekt me burim të hapur, nëse jeni zhvillues, mund t'i bashkoheni këtij projekti dhe të bashkëpunoni së bashku.

Nëse dëshironi të shkarkoni këtë Finder klasik, thjesht duhet të kaloni nëpër faqja e internetit e zhvilluesit, ku mund të përdorni edhe kodin e tij, a aplikacion që është shkruar në Objektivin-C dhe Kakao. Duke qenë burim i hapur, ne mund ta shkarkojmë aplikacionin plotësisht falas. Fineshtë mirë për një kohë, por ndalet vazhdimisht, si jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.