Gëzoni CarPlay në makinën që dëshironi

Çdo ditë që kalon, më shumë marka të makinave janë duke përfshirë modelet e tyre të reja CarPlay. Edhe pse ka marka që ata më në fund i kanë kthyer shpinën mollëTë tjerë si Pioneer bëjnë më të mirën për ta bërë atë të disponueshëm për të gjithë.

Makina juaj, iPhone dhe CarPlay juaj.

Shtë e vërtetë që edhe pse vetë prodhuesit vazhdojnë të bëjnë bast në sistemet e tyre operative në vend që të përfshijnë atë të krijuar nga Apple, ai që ka përfshirë një makinë CarPlay, i jep një shtesë të memorjes së përkohshme asaj marke dhe atij modeli. Ju mund të mos jeni dakord me premisën që sapo kam bërë, megjithatë, mollë është sinonim i luksit dhe siguri.

Së shpejti të gjithë ne që vozisim do të jemi në gjendje të kemi CarPlay në çdo automjet pa marrë parasysh markën dhe modelin, falë Jailbreak. Kërkesa e vetme është të kemi një pajisje multimediale që na lejon të riprodhojmë të gjithë tingujt e pajisjeve tona mollë. Duhet të kemi të instaluar edhe shkuljen CarPlay iOS.

Nëse keni një iPhone 6 ose iPhone 6+ ju do të dëshironi që versioni të analizohet nga ipad aktual e cila është një nga betat që merren pas pagimit të licencave, prej $ 3 dhe $ 13 në varësi të faktit nëse bleni për një ose pesë pajisje, përkatësisht. Shkulje që do t'ju lejojë të keni CarPlay Në makinën tuaj jo vetëm që mund të përdoret si GPS dhe navigues, por ne gjithashtu mund të menaxhojmë muzikë, Siri dhe të lexojmë dhe t'i përgjigjemi njoftimeve.

Ndërfaqja është shumë e thjeshtë me ikonat e aplikacioneve në një madhësi të përshtatshme për të qenë në gjendje të trajtohen pa hequr sytë nga rruga. Siguria e para. Prej saj mund të:

 • Aktivizoni kohën: në shiritin anësor do të vendosim nëse shfaqet apo jo, si dhe zgjedhim nëse e duam atë në gradë Celsius ose Fahrenheit.
 • Trego shpejtësinë aktuale: duke përfituar nga akselerometri i pajisjes dhe lidhja GPS për të përcaktuar shpejtësinë tonë, si në kilometra në orë ashtu edhe në milje në orë.
 • Përqindja e baterisë: nëse duam ta tregojmë apo jo, përveç që mund ta tregojmë vetëm kur është më pak se 20%.
 • Bllokimi automatik kur motori i automjetit është i fikur.
 • Shoferi në të djathtë.
 • Përditësimi automatik i versionit.

CarPlay Jailbreak

Ky version, siç është përmendur tashmë, është një Beta, kështu që aplikacioni përfundimtar është ende për të ardhur. Në Cydia ende gjejmë versionin e mëparshëm. Mendoj se nuk është një opsion i keq të presësh disa javë.

Burimi | Lajmet e IPad


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.