Gëzoni një atlas në 3 dimensione me 3D Earth

Kur nuk kishte internet dhe nuk pritej, dhe na u desh të studionim vendet, ne u detyruam të përdorim globet klasike ose atlaset, atlaset që shpejt u vjetruan dhe që logjikisht nuk mund të azhurnoheshin. Të dy përmes Google Maps dhe me Google Earth mundemi udhëtoni nëpër botë pa u larguar nga shtëpia.

Por nëse duam të udhëtojmë në një mënyrë tjetër, sikur të ishte një atlas klasik, në Mac App Store kemi aplikacionin Earth 3D, një aplikacion që na lejon të njihni vendet dhe vendet në një mënyrë tjetër ndaj shërbimeve që Google zakonisht na ofron, një aplikacion që do të motivojë të vegjlit për të mësuar, dhe jo aq pak në shtëpi.

Toka 3D na tregon në formën e mrekullitë globale interaktive të botës, harta politike, harta fizike përveç motit. Falë këtij aplikacioni, ne mund të gjejmë informacione për të gjitha vendet me grafikë shumëngjyrëshe dhe origjinale me grafikë 3D.

Karakteristikat kryesore të Tokës 3D

 • Harta fizike dhe politike të të gjithë botës.
 • Cikli i ditës dhe natës që tregon dritat e qyteteve.
 • Më shumë se 2.600 synime gjeografike.
 • Më shumë se 500 mrekulli të botës.
 • Më shumë se 2.100 fotografi.
 • Përshkrimi i plotë i të gjitha objekteve të përfaqësuara.
 • Ekran retina i pajtueshëm.
 • Nuk kërkon një lidhje interneti, përveç paraqitjes së motit.
 • Mundësia e blerjes së shtrirjes së mbretërisë së kafshëve.
 • Mundësia e blerjes së zgjerimit të mbretërisë së perimeve.
 • Mundësia për të blerë shtrirjen e hartës së qiellit.
 • Zmadhoni deri në 15x.

Earth 3D ka një çmim në App Store Max prej 0,49 euro Të cilave duhet t’i shtojmë çmimin e shtesave të ndryshme të disponueshme, shtesa që kanë një çmim prej 3,49 euro secila. I gjithë informacioni i shfaqur është i disponueshëm në Spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.