Gëzoni dhe regjistroni radio stacionet tuaja të preferuara me myTuner Radio

Radio myTuner

Shumë janë aplikacionet që ne mund të instalojmë në Mac-un tonë nga dyqani i aplikacioneve Apple. Shumë paguhen, por shumë të tjerë janë plotësisht falas. Ky është rasti i aplikimit myTuner Radio Falas. Shtë një akordues radioje për Mac me të cilin do të jeni në gjendje të dëgjoni radio stacione nga e gjithë bota përmes internetit.

Isshtë një aplikacion falas që, në një mënyrë shumë të thjeshtë, ju lejon të zgjidhni radio stacione nga dëgjoni në Mac tuaj dhe gjithashtu, do të jeni në gjendje të regjistroni ato që dëgjoni direkt dhe në skedarë .mp3.

myTuner Radio Free mund të gjendet në Apple App Store, Mac App Store. Pasi të instaloheni, do të jeni në gjendje ta vlerësoni këtë kur ta përdorni shfaqet në shiritin e sipërm të menusë së desktopit një ikonë e një radioje. Kur klikoni mbi të, hapet një menu në të cilën do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka që mund të bëhet me këtë aplikacion të vogël.

Nëse vendosni të kërkoni për radio stacione nga vendi, thjesht shtypni fjalën Radiot kështu që një listë u shfaq me flamujt e vendeve që kanë radio stacione të disponueshme në internet. Kur zgjidhni një vend të caktuar, ikonat dhe emrat e stacioneve të disponueshme shfaqen në dritaren qendrore. Për të filluar të shijoni ndonjë prej tyre, duhet të klikoni dy herë në emër.

Stacionet e listave

Siç mund ta shihni, në brendësi të dritares keni tre ikona, njëra është LUANI, një tjetër është REC dhe një tjetër për V theLLIMIN. Siç ju thamë në fillim të këtij artikulli, sa herë që dëshironi, thjesht shtypni ikonën e regjistrimit në mënyrë që ajo që po dëgjohet në atë stacion të regjistrohet në një skedar të formatit .mp3. Në mënyrë që të menaxhoni cilësimet e regjistrimeve, mund të futni ikonën e ingranazhit në pjesën e sipërme të djathtë të dritares.

Vendet e listave

Përveç kësaj, aplikacioni gjithashtu ju lejon të dëgjoni stacionet në varësi të temës që transmetohet në atë kohë, kështu që nëse përdorim fjalën TOPET E MUZIKS, kemi një listë me këngët më të dëgjuara që transmetohen.

Me pak fjalë, një aplikacion që duke qenë falas nuk keni asnjë justifikim për ta shkarkuar dhe provuar. Unë kam qenë duke e përdorur atë për disa ditë dhe nuk është tretur. Unë ju inkurajoj ta shkarkoni dhe të shijoni muzikë në Mac tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Shkarko - myTuner Radio Falas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jota dijo

  Komenti im nuk ka asnjë lidhje me këtë temë.
  E njëjta gjë ndodh me reklamat që hidhem sa herë që hyj në faqe për ca kohë.
  Cila është arsyeja pse (e ngopur) vendosa ta heq këtë faqe nga të preferuarat e mia.
  Ciao.