Shikoni çdo lloj skedari me XView 3

Kur punoni me formate të ndryshme skedarësh, qofshin ato video, fotografi, skedarë të kompresuar, dokumente teksti ... ka shumë të ngjarë që të detyroheni të përdorin aplikime të ndryshme të jetë në gjendje të hyni në to. Për fat të mirë, për çdo problem, ekziston një zgjidhje dhe në Mac App Store, ne kemi në dispozicion aplikacionin XView 3, një aplikacion që mbulon këtë nevojë.

Falë XView 3 ne mundemi, jo vetëm që punojnë me imazhe në çdo format, por ne gjithashtu mund të zmadhojmë imazhet për t'i parë ato në më shumë detaje, për t'i fshirë, për t'i rrotulluar, për të ndryshuar madhësinë, për të bërë prezantime, për t'i ndarë ato përmes rrjeteve sociale, për të luajtur GIF të animuara dhe madje për të hyrë në të dhënat EXIF ​​të imazheve që tregoji akoma. ruaj.

Por përveç kësaj, kjo gjithashtu na lejon aksesoni skedarët e ruajtur të formateve të mëposhtme: RAR, 7z, ISO, CAB, Zip, StuffIt, Lzma, Tar, Gzip, Bzip2, PAX, MSI, Arj, Z ndër të tjera. Alsoshtë gjithashtu i aftë të hapë skedarë 3D, duke qenë formatet e mbështetura VTK, VRML, STL, SEA3D, PLY, PDB, GLTF, FBX, CTM, COLLADA, BVH, BABYLON, AWD, ASSIMP2JSON, OBJ, MD2 ndër të tjera.

Natyrisht, kjo gjithashtu na lejon të hapim dokumente në formate PDF, docx, rtf, txt ... përveçse lejon luaj çdo lloj video dhe audio, megjithëse për këtë, ne duhet të përdorim blerjen e integruar brenda aplikacionit.

XView 3 është në dispozicion falas për shkarkim përmes lidhjes që unë lë në fund të këtij artikulli. Në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë nga ky aplikacion, duhet të shkojmë te arka për të zhbllokuar të gjitha opsionet. Çmimi i kësaj blerje është vetëm 2,29 euro, një çmim i rregulluar në mënyrë të drejtë duke marrë parasysh shkathtësinë që na ofron. Në mënyrë që të shijojmë funksionet e ofruara nga XView 3, pajisjet tona duhet të menaxhohen nga OS X 10.8 ose më i lartë. Ai mbështet procesorë 64-bit dhe madhësia e skedarit është vetëm 20 MB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.