Shikoni reklamën për iPad kundër PC që Apple ka fshehur në llogarinë e saj në YouTube

Ad kundër PC

Më 3 qershor, Apple publikoi një reklamë kundër përdoruesve të PC. Një kundërvënie ndaj fundit që kemi parë të Intel sulmon direkt Mac-të. Sot ka qenë "i fshehur»Nga llogaria zyrtare e Apple. Ata të Cupertino kanë menduar dy herë, dhe mbase është më mirë të mos hyjmë në një luftë reklamash që në fund të fundit nuk të çon askund.

Për mua e vërteta është se më ka bërë shumë qesharak, por mendimi im është shumë subjektiv. Lëngu i mollës më përshkon venat. Por unë e kuptoj atë Përdoruesit e PC-ve mbase nuk u pëlqente dhe në vend që të inkurajonte përdorues të tillë të blinin një iPad, ai ka krijuar efektin e kundërt. Shihni vetë.

Disa ditë para se të niste WWDC21, Apple filloi një fushatë reklamash me titull "Kompjuteri juaj i ardhshëm nuk është një kompjuter" ku një reklamë e Apple në YouTube tregoi se sa përdorues të pakënaqur të PC dëshirojnë lirinë që ofron një kompjuter. iPad.

Reklama përmban një seri skenash që bëjnë kontrast me përdoruesit e dyshuar të trishtuar të PC që jetojnë jetën e tyre të dëshpëruar të mbyllur në zyrat e tyre, bodrumet dhe shpellat e punës të lidhura me kompjuterët e tyre. Skllevërit e trishtuar të lidhur me moria e kabllove që vijnë nga kompjuterët e tyre PC.

Në vend të kësaj, skenat e mëposhtme tregojnë të rinjtë në modë që argëtohen me iPad-et e tyre, duke i përdorur të ulur në parqe, në rrugë, plot me felicidad.

Reklama e shtatëdhjetë e dytë është vendosur në këngën «Pjesë e botës suaj"Nga" Sirena e Vogël ". Interesante, videoja u postua më 3 qershor, katër ditë para fillimit të konferencës për zhvilluesit WWDC21.

Duket se Apple ka menduar dy herë dhe ka fshehur videon e saj numërimi zyrtar nga YouTube. Por kjo nuk do të thotë që ju e keni hequr atë plotësisht. Ju akoma mund ta shihni nëse e dini lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.