"Shikoni tingullin me Mark Ronson" dokuerat e reja Apple TV + mbi teknologjinë në muzikë

"Shikoni tingullin me Mark Ronson" doktoraturat e reja Apple TV +

Vazhdojmë me dokuerat e Apple TV +. Jo vetëm që do të jemi në gjendje të shijojmë jetën e një prej të mëdhenjve si Louis Armstrong. Ne gjithashtu mund të shijojmë një nga serialet që mund të tërheqin vëmendjen më të madhe në lidhje me muzikën. Eshte per "Shikoni tingullin me Mark Ronson" dhe në të cilën synohet të mësohet shikuesi se si është përdorimi i teknologjisë në muzikë.

tjetër 30 de julio de 2021 Në Apple TV +, do të kemi premierën botërore të "Shikoni tingullin me Mark Ronson". Dokumentet e reja do të eksplorojnë teknologjinë inovative të përdorur në muzikë me Paul McCartney, Questlove, King Princess, Dave Grohl, Ad-Rock dhe Mike D of the Beastie Boys, Charli XCX dhe shumë më tepër.

Dokumente të reja do të ketë gjashtë kapituj dhe të shqyrtojë krijimin e zërit dhe teknologjinë revolucionare që ka formësuar muzikën siç e njohim ne. Nga producenti fitues i Oskarit Morgan Neville (20 Këmbë nga Stardom) dhe drejtuar nga Mark Ronson, një DJ me famë ndërkombëtare, Globi i Artë dhe shtatë herë Grammy fitues, "Watch the Sound with Mark Ronson" u lëshua vetëm. Ju mund të shikoni ekskluzivisht përmes pajtimit në Apple TV +.

Çdo episod i dokumentarit do të ndjekë Ronson ndërsa zbulon histori të patreguara prapa krijimit të muzikës dhe gjatësitë që prodhuesit dhe krijuesit janë të gatshëm të shkojnë për të gjetur tingullin perfekt. Muzika dhe arti eksplorohen së bashku me teknologjinë përmes bisedave të sinqerta me legjenda të muzikës, siç janë ato të përmendura më sipër.

Në fund të çdo episodi, Ronson do të krijojë dhe lëshojë një pjesë unike të muzikës origjinale duke përdorur teknologji dhe teknika inovative duke përfshirë zhurmën, sintetizuesin, vetë-akordimin, daullet, marrjen e mostrave dhe shtrembërimin. Një luks për veshët dhe sytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.