Rrip rezervë baterie për Apple Watch pa mbajtëse

rrip i kundërt

Vitin e kaluar kemi parë një pajisje shtesë për Apple Watch në formën e një rripi ofron pak më shumë autonomi tek orët e sapo lëshuara nga Apple, Apple Watch. Ky aksesor ishte një rrip i quajtur Rrip rezervë, me të mund të rimbushni Apple Watch falë konektorit që fshihet në vendin ku rripi takon kutinë e orës, por duket se në fund e gjithë kjo do të vijë në hiç me vullnetin e vetë APple.

Logjikisht, për kompaninë Cupertino, është një përparësi që pajisja të përdoret si duhet dhe gjithashtu që t'i lejojë ata të marrin përfitime me pajisje për të. Ndërsa është e vërtetë Shiritat e baterive nuk duket se përshtaten në planet e Apple për t'i shtuar Apple Watch (tani për tani) sepse ata nuk duan që kompanitë e palëve të treta të bëjnë biznes me të.

Duket se pas Apple Watch version 2.0.1, përdoruesit që blenë këtë pajisje shtesë ndaluan së munduri ta përdorin atë për të rimbushur orën. Logjikisht në versionet e mëvonshme ka mbetur e njëjtë, domethënë ende nuk funksionon dhe nuk duket se do ta bëjë përsëri në versionet vijuese.

rrip i kundërt-1

Personalisht duke folur, unë mendoj se çmimi i këtij rripi baterie për orën e djemve Cupertino, shtuar faktit që ju duhet të përdorni portën e vogël që ata shtojnë në pjesën e kutisë së orës nuk është një nga aksesorët që Unë do të blija, por nëse është e vërtetë që ata që kanë paguar për të pasur atë bateri shtesë tani kanë një problem. Përveç kësaj nëse kemi qasje në faqen e internetit të Rezervave të Rezervave, kjo është akoma duke shitur dhe mendoj se nëse nuk funksionon më, ata duhet të paralajmërojnë për këtë në ueb edhe pse paralajmërojnë se nuk funksionon në versionet më të larta të watchOS 2.0 në blogun e tyre

Për klientët tanë që po përdorin WatchOS 2.0 ose më herët, ne ende mund të dërgojmë Reserve Strap në javët e ardhshme, por ata nuk do të jenë në gjendje të azhurnojnë Orët e tyre pa humbur tiparin e karikimit që është i pranishëm vetëm në versionet e hershme të WatchOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.