Shiriti i parashikimit shton motin në shiritin e menusë dhe App Dock

Në verë, shumë pak prej nesh janë përdorues që mundohen të kontrollojnë motin, pasi është nxehtë, pak a shumë, por është nxehtë dhe sa më lehtë të dalim në rrugë, aq më mirë. Por ndërsa vjeshta vjen, të ftohtit, shiu dhe era bëjnë një pamje dhe kontrollimi i kohës bëhet i detyrueshëm.

macOS na ofron natyrshëm informacionin e motit, informacione që mund t'i qasemi përmes qendrës së njoftimeve dhe ku shfaqet temperatura maksimale dhe minimale e ditës. Por nëse duam të kontrollojmë shpejt kohën me një shikim pa pasur nevojë të qasemi në ndonjë aplikacion, aplikacioni që po kërkoni është Shiriti i Parashikimit.

Falë Shiritit të Parashikimit, ne mund të shtojmë informacionin e temperaturës aktuale në shiritin e menusë dhe stacionin e aplikacionit, njëra dhe tjetra, të dy në të njëjtën kohë nuk është e mundur ta konfiguroni atë. Në këtë mënyrë, ndërsa vazhdojmë të punojmë, shfletojmë ose kryejmë ndonjë detyrë tjetër që kërkon Mac-in tonë, ne mund të jemi të informuar në çdo kohë se cila është koha aktuale.

Parashikimi Bar është një nga aplikacionet më të mira të disponueshëm në Mac App Store për tu informuar gjatë gjithë kohës për motin dhe parashikimin meteorologjik. Por për të qenë në gjendje përfitoni nga të gjitha funksionet që na ofron dhe Që aplikacioni të azhurnohet automatikisht, duhet të shkojmë te arka dhe të përdorim njërën nga pajtimet e ndryshme që na bën të disponueshme.

Nëse moti në këtë periudhë të vitit është informacion që duhet ta dini gjatë gjithë kohës, mund të përdorni Abonim vjetor që azhurnon informacionin e motit çdo 10 minuta për vetëm 12,49 euro, një çmim më se i arsyeshëm për atë që na ofron. Ne gjithashtu mund të zgjedhim një pajtim njëmujor për vetëm 0,99 euro për të parë se si funksionon nga dora e parë ky aplikacion fantastik i motit.

Shiriti i parashikimit - Moti + Radari (Lidhja e AppStore)
Shiriti i parashikimit - Moti + Radarifalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.