Shitet një Porsche 935 në ngjyrat Apple

Një Porsche për shitje me ngjyrat Apple

Kur diçka ka erë si Apple, ka shije si Apple dhe duket si Apple, duket se ka një marrëveshje të sigurt. Kompania amerikane lëviz miliarda dollarë në vit, në fakt ne tashmë ju thamë shumën e madhe të parave që ai kishte në të holla. Por jo vetëm vetë kompania bën para, gjithçka që lidhet me të bën që palët e treta dhe kompanitë të fitojnë shumë para. Ankandet për disa pajisje kanë arritur shifra astronomike. Tani një artikull disi i veçantë është në shitje. Porsche 935 në ngjyrat Apple.

499.000 dollarë: Ky është çmimi për këtë Porsche 935 të sponsorizuar nga Apple.

Të jesh në gjendje të marrësh një Porsche 935 këto ditë konsiderohet si një koleksionist. Por është se nëse shtoni gjithashtu se ajo makinë ka ngjyra Apple, ajo tashmë bëhet një e konsideruar e rrallë ose e veçantë. Kjo është arsyeja pse çmimi i shitjes së kësaj Porsche është kaq i lartë. Gjysmë milion dollarë ose 4.415 dollarë në muaj, është ajo që do të duhet të paguani nëse doni ta merrni në shtëpi.

Në vitin 1980Dick Barbour Racing, ekipi garues kishte Apple si sponsorin e saj të titullit për sezonin e saj. Ishte një bast personal i Jobs dhe Wozniak në ekip. Makina mbante jo vetëm emrin e Apple Computer, por edhe ngjyrat e ylberit.

Shitet Porsche 935

Makina kishte një garë në pistë të shkurtër, duke përfunduar e dyta në Riverside dhe Sears por me shumë dështime të motorit. Porsche 935 gjithashtu u përpoq të konkurronte në Le Mans, por u tërhoq pas 13 orësh nga 24 orët totale.

Porsche 935 K3 se me një numër të madh të komponentëve GT2. Përfshin një 3.8 TT të ndërtuar nga Bob Holcomb, një transmetim GT2 me 6 shpejtësi dhe një modul të pezullimit të pasmë. I aftë për të dhënë mbi 700 kuaj fuqi, shpejtësia maksimale vlerësohet në më shumë se 300 km / orë.

Kështu që ju e dini nëse jeni të interesuar, duhet të dini se kompania që e vë atë në shitje është Atlantis Motor Group


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.