Shkarkoni versionet e vjetra të macOS, gabimet e lexuesit të kartave SD dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë lajmet e theksuara në Unë jam nga Mac ishin të shumta dhe të fuqishme. Duket se Apple e ka vënë këmbën në gaz kur bëhet fjalë për versionet përfundimtare të softuerit, dhe këtë javë madje ka lëshuar firmware të ri për karikuesit MagSafe. Përveç këtij versioni të ri për karikuesin pa tel të Apple, Versionet përfundimtare për AirPods 2 dhe 3, AirPods Pro dhe AirPods Max. 

Nga ana tjetër, lajmet në lidhje me botën e Mac janë ngarkuar këtë javë. Të disa përdorues probleme me lexuesin e kartës SD që shtojnë pajisjet e reja të Apple po marrin shumë rëndësi dhe kjo padyshim nuk është e mirë. Ne shkojmë me momentet kryesore të javës në ueb. 

macOS 11 Big Sur

Duhet të shkarkoni një version të vjetër të macOS? Apple ka një seksion specifik në të cilin mund të shkarkoni versione jo aq aktuale dhe në I'm from Mac ne e ndajmë atë me të gjithë ju nëse është e nevojshme. Është e vërtetë që jo të gjithë kanë mundësinë të përditësojnë Mac-in e tyre në versionin më të fundit të disponueshëm, kështu që këtu do të gjeni më veteranët.

Një tjetër nga lajmet e jashtëzakonshme të kësaj jave i referohet dizajnit të mundshëm të një Apple Watch më sportiv ose më të fortë. Thashethemet thonë se mund të jetë e ngjashme me orën tipike Casio G-Shock, por kjo tregon shumë. Ne fillim po flitet për modele të reja të mundshme të Apple Watch për gjeneratën e ardhshme dhe kjo është interesante.

hdmi macbook pro

L Probleme me kartën e re MacBook Pro dhe lexuesin 14 dhe 16 inç janë në rritje. Me këtë rast, gjatë javës kemi parë lajme për problemet e disa përdoruesve dhe Disa përdorues të prekur u shfaqën edhe në kanalin tonë Telegram me këto probleme. Do të shohim se çfarë thotë Apple për të, për momentin nuk ka asgjë zyrtare.

Më në fund, dërgesat e MacBook Pro të ri janë në data të vështira javën e parë ose të dytë të janarit 2022. Kjo do të thotë se ata që nuk kanë një Apple Store apo rishitës pranë adresës me stokun e pajisjeve të reja, do të duhet të presin deri pas pushimeve për t'i marrë ato. Ndonjëherë ata shtojnë disa në magazinë në dyqanin fizik kështu që do të ishte opsioni i vetëm i disponueshëm nëse e duam para Krishtlindjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.