Si të degradoni nga macOS High Sierra në macOS Sierra

Ky është një opsion i disponueshëm për ata përdorues që kanë të instaluar versionin macOS Sierra tani ose direkt kanë instaluesin në një USB të krijuar tashmë. Që nga sot, ndërsa shkruajmë këtë artikull, versioni i ri i macOS High Sierra sapo është lëshuar dhe është e mundur që shumë përdorues të mos kenë të azhurnuar Mac-un, në këtë rast është e rëndësishme të krijoni këtë disk të instalueshëm në një USB ose disk të jashtëm.

Nëse tashmë keni të instaluar macOS High Sierra, opsioni që ju tregojmë sot është që të merrni versionin e mëparshëm të sistemit operativ, macOS Sierra. Për të kryer uljen e vlerësimit ka më shumë mundësi, por më e rekomanduara dhe më e besueshmja është krijoni këtë USB të bootable nga një Mac që ka të instaluar macOS Sierrapasi do të jetë një version i besueshëm dhe autentik. Nuk ka rëndësi nëse është nga një iMac, Mac mini apo MacBook, të gjithë funksionojnë njësoj.

Në internet mund të gjejmë gjithashtu këtë version të sistemit operativ të Apple ose madje mund të zbresim nga një kopje e vjetër e Time Machine, por është më mirë të hyni direkt nga një Mac dhe të krijoni instaluesin. Në të vërtetë është diçka që e kanë shumë përdorues nëse kryejmë një instalim zero në secilin version prezantuar në WWDC meqenëse është e nevojshme të krijoni këtë USB, ky funksionon për ne në mënyrë perfekte.

Hapat që duhet të ndiqni për t'u kthyer në macOS Sierra

Hapi fillestar është ai i zakonshëm: rezervë në Time Machine ose të ngjashme për të shmangur problemet në rast të dështimit. Ky është hapi i parë në të gjitha rastet dhe është që pa këtë kopje atëherë vijnë problemet e humbjes së të dhënave, etj.

Tani duhet ta bëjmë krijoni instaluesin macOS Sierra Kjo lehtë mund të bëhet duke përdorur një minimum USB 8 GB. Për ta bërë këtë, ne mund të ndjekim këto hapa që janë pothuajse të njëjtë si të krijojmë instaluesin macOS High Sierra dhe të kryejmë një instalim zero:

 • Kur kemi macOS Sierra në Mac futim USB-në prej 8 GB ose më shumë
 • Formatoni dhe riemërtoni USB në "Pa Titull"
 • Ne hapim Terminalin dhe ngjisim kodin e mëposhtëm: sudo / Applications / Install \ macOS \ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume / Volumes / Untitled –applicationpath / Applications / Install \ macOS \ Sierra.app –inteinteration
 • Ne vendosim fjalëkalimin e përdoruesit dhe presim që ajo të përfundojë

Kur të përfundojë ky proces (do të duhet pak në varësi të shpejtësisë Mac dhe USB) gjithçka që duhet të bëjmë është të formatojmë diskun në të cilin kemi të instaluar sistemin operativ macOS High Sierra nga Disk Utility dhe kaq. Tani është radha jonë instalo nga USB dhe për këtë ajo që duhet të bëjmë është fikni Mac dhe me USB të lidhur në kompjuter kur ndizet shtyp Alt, Ne zgjedhim USB-në për të instaluar macOS Sierra dhe kur të mbarojë do ta kemi Sierra përsëri në Mac.

Këshillohet të përdorni macOS High Sierra meqenëse ndryshimet midis të dy sistemeve janë të pakta dhe ne nuk do të vërejmë përmirësim gjatë shkarkimit të versionit, por këtë e lëmë në duart tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

13 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kanceri i kernelit dijo

  Si mund të krijoj MacOs SIerra usb nëse nuk shfaqet më në AppStore?

  1.    Juan B Salas dijo
 2.   Cristian dijo

  ekziston një mënyrë tjetër ... pak më e gjatë por efektive nëse doni të bëni USB me OS Sierra (pasi nuk u besoj versioneve që ekzistojnë përmes torrentëve). Isshtë për të ulur gradën në El Capitan ... në këtë version nëse mund të shihni në seksionin e blerë OS Sierra ta shkarkojë dhe të krijojë USB.

 3.   Carlos Leon dijo

  Kam përdorur sharrën e lartë, por meqenëse e kam MacBook Pro është më e ngadaltë se zakonisht, mbyll aplikacione, kërkon kohë dhe më shqetëson ... Jam shumë e pakënaqur.

 4.   Paqui Për dijo

  Unë jam me Carlos Leon, pasi kam vendosur sharrë të lartë në macbook pro është një patate me çelësa. Isha shumë i lumtur me Sierra, gjithçka ishte e qetë dhe funksionoi. me sierra të lartë gjithçka po prishet, duhen një mijë vjet për të filluar krahasuar me atë të mëparshme dhe gjithçka mbyllet, varet ose thjesht programet nuk janë në përputhje me formatin e ri. Ejani, ata mund të kishin thënë që edhe nëse është një version zyrtar, ai sillet si beta në fazën e tij të dytë më së shumti. Unë imagjinoj se do të jetë çmimi që duhet paguar për të qenë një sistem falas, por hajde ... herën tjetër do të pres pak para azhurnimit

 5.   Irene dijo

  E njëjta gjë më ndodhi si 2 të fundit. Ne të gjithë kemi azhurnuar në zyrën (e dizajnit) dhe kompjuterët e vjetër (mesi i vitit 2009) po vuajnë jashtëzakonisht shumë ... dhe të gjithë janë shumë më ngadalë. Përveç faktit që na kanë mbaruar shtojcat e menaxherit të shkronjave (FontAgent) sepse jep shumë probleme dhe jam i sigurt se janë MacO-të e mallkuara.
  U desh shumë kohë për të azhurnuar pajisjet dhe tani është një kohë e gjatë për të ulur gradën ... Unë nuk e rekomandoj atë për askënd. Të paktën tani për tani!

 6.   Mauricio Penagos dijo

  Sot shkova në High Sierra dhe Office 2010 ndaloi punën me Sierra, ishte mirë. Çfarë mund të bëj tani? Unë duhet të blej një zyrë të re?.
  E keqja ishte që me një program pastrimi (Dr. Cleaner) pastrova të gjithë kompjuterin, skedarët e hedhurinave të sistemit, etj.

 7.   Juan David dijo

  Thjesht duhet të futni këtë lidhje nga e njëjta mollë https://support.apple.com/es-cl/HT208202Ju çon në dyqanin e aplikacioneve duke ju treguar versionin MacOs Sierra që të mund të shkarkoni në versionin e mëparshëm, të shkarkoni dhe ai të kujdeset për gjithçka.

  1.    Mary dijo

   Përshëndetje! Nuk më lejon ta instaloj, thotë se është një version shumë i vjetër, a e dini se çfarë mund të bëj për ta instaluar?

 8.   E marte dijo

  Përshëndetje! As nuk më lejon ta instaloj, gjithashtu thotë se është një version shumë i vjetër, a di dikush se çfarë të bëjë për ta instaluar?
  Falënderim

  1.    Juan B Salas dijo

   Në teori, ajo që tregon është se ekziston një version i azhurnuar i instaluar në kompjuter dhe thjesht duhet të shtypni vazhdimin dhe kaq

 9.   Didier dijo

  Përshëndetje, a mund të kaloni nga versioni High Sierra në Sierra me High që është sistemi operativ bazë?
  Nëse po, a humbet garancia?

 10.   Rogelio Arrambide dijo

  Si jeni, kush mund të më ndihmojë ??, kam pasur një kohë të gjatë më parë nga Sierra, (mendoj se El Capitan?) Dhe unë e ndryshova diskun në solid dhe WOOOWW MacBook Pro-i im punoi mrekullisht në fund të vitit 2011.

  Gjithçka ishte në rregull dhe nuk më pëlqen të azhurnoj OS kur janë të reja sepse GJITHMON sjellin gabime, kështu që derisa vetëm 2-3 javë më parë vendosa të azhurnoja në Sierra, gjithçka në rregull siç duket dhe mendoj se gabimi im ishte që unë pashë që epoka më e re High Sierra dhe disa ditë më vonë, unë azhurnova në HIG Sierra dhe prej andej filluan dhimbjet e mia të kokës !!!!!!!

  Së pari me faktin se aplikacionet 32bit nuk do të funksionojnë më shpejt, gjë që në këtë rast unë kam punuar në mënyrë perfekte me Office 2011 ose 2010, nuk e di kështu që tani me këtë do të duhet të blej të reja, kështu që së pari vendosa të kërkoj për të në YouTube dhe shkarkuar 2016, për habinë time ishte 32bit gjithashtu !!!!! ... Gjithsesi, fakti është që makineria është e ngadaltë, kur lëviz në disa pjesë dukej si një 486 nga 2000 dhe në përgjithësi në pjesët e tjera ishte dukshëm më e ngadaltë sesa ishte. para.

  Tani, NUK MUND T PR PRINTOJ !!!, nëse mund të shtyp të shtypura me këtë version dhe gjithçka, por që nga dje, printeri është në pauzë, ju dërgoni diçka për të shtypur, arrin në listën e shtypjes dhe në «luajtjen e butonit» thotë rifillimi i shtypjes, ju e shtypni atë, fillon sikur të ishte gati për të filluar, ajo ekzekuton shiritin e dokumentit dhe pas 3-4 sekondash, ajo kthehet në të njëjtën mënyrë, çështja është që nëse mund të shtyp në të njëjtin printer HP shumëfunksional, nga një kompjuter tjetër, nga iphone, etj. Unë madje hap HP Utility, shtyp kohën e provës dhe e shtyp, i jap një skaner dhe funksionon. T ALL GJITHA PROBLEMI ISSHT THE SHTYPI nga MacBook ime ...

  Unë tashmë kam bërë gjithçka, rivendos paraprakisht shtypjen, shkoj në bibliotekë dhe kopjoj com.apple.impresion, etj, etj, hiq dhe vendos përsëri printerin, GJITHA !!!.

  Dyshimi im është sa e komplikuar është të kthehem në Sierra, në një nga ato deri në Capitan, sepse kopja e fundit e sigurisë që kam, ishte kur isha Sierra, me High Sierra nuk vendos makinerinë e kohës për të bërë një Kopje, por Kam frikë se nëse bëj një kopje rezervë me High Sierra, nuk mund ta përdor më atë në Sierra, megjithatë, kopja është tashmë rreth 2 javë e vjetër dhe unë me siguri kam modifikuar disa dokumente, veçanërisht Dropbox !!! ..

  NDIHMONI !!
  1.- A mund të bëj një kopje rezervë në mënyrë që kjo të jetë më aktuale e dokumenteve të mia dhe prej andej mund të bëj të gjithë procesin për të riinstaluar Sierra dhe mund ta ngjis kopjen pa më kërkuar të azhurnoj në High Sierra?
  2.- A do të kem ndonjë problem tjetër për të cilin u inkurajua MacBook?
  3.- A mund të mendoj në një moment që performanca që kisha me Capitan, a mund ta kisha me High Sierra?
  4.- Cilat janë rreziqet e thjesht kopjimi i dosjes Dropbox për të përdorur kopjen rezervë të Sierra dhe pastaj thjesht zëvendësimin e Dropbox?
  5.- A ka lidhje problemi i printerit?

  Kush mund të më ndihmojë?

  Faleminderit shumë