Shkarkoni muzikë në Mac tuaj nga YouTube me aplikacionin YouTube në mp3

Nëse jeni adhurues i gjithçkaje që ka të bëjë me YouTube, me siguri e keni parë ndonjëherë veten në situatën e dëshirës merrni audion nga një video e caktuar në YouTube. Ka shumë mënyra për të marrë atë skedar audio dhe sot ne duam t'ju tregojmë njërën prej tyre.

Aplikimi me të cilin shkarkoj audiot nga YouTube është përmes aplikacionit YouTube në mp3 nga MediaHuman. Isshtë një aplikacion i pajtueshëm me macOS dhe që brenda pak sekondash ju lejon të shkarkoni audion e çdo video të organizuar në serverat e YouTube.

Shumë prej tyre kanë nevojë për përdoruesit e Mac merrni audion e një video të caktuar nga Youtube për çfarëdo arsye dhe megjithëse shumë janë ata që thonë se kjo nuk duhet të bëhet, ka shumë aplikacione që na lejojnë të marrim këto skedarë audio.

Sot ju prezantojmë a aplikacion nga shtëpia MediaHuman kjo bën të gjitha ato që funksionojnë për ty dhe brenda pak sekondash e ke të disponueshëm audion e videos YouTube që dëshiron. Aplikimi është plotësisht falas dhe mund ta shkarkoni nga rrjeti tjetër.

Funksionimi i tij është shumë i thjeshtë dhe e vetmja gjë që duhet të bëjmë është lundroni në YouTube në videon nga e cila duam të marrim audion dhe kopjoni adresën nga shiriti i adresës. Kjo adresë është automatikisht e disponueshme në aplikacionin YouTube në mp3 në mënyrë që të mund të klikojmë Ngjit url. Tani duhet të klikojmë vetëm në butonin e shkarkimit dhe do të kemi audion në hard diskun tonë për një kohë të shkurtër.

Audiot e shkarkuara janë të vendosura në Muzikë> Shkarkuar nga MediaHuman nëse nuk shkoni në preferencat e aplikacionit dhe nuk ndryshoni rrugën ku ruhen skedarët e shkarkuar.

Po, ju e dini dërgoni MP3 nga Whatsapp, ju mund të përdorni shkarkime në YouTube për të ndarë me kontaktet tuaja të preferuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.