Shkarkoni sfondet nga macOS 10.0 në High Sierra në rezolucion 5k

Sfondet janë zakonisht një nga elementet që përdoruesit modifikojnë më shpesh, veçanërisht nëse ata kalojnë shumë orë para kompjuterit dhe shpejt lodhen duke patur gjithmonë të njëjtin imazh. Në Map App Store mund të gjejmë aplikacione të ndryshme që na lejojnë të ndryshojmë në mënyrë të rastësishme imazhin e sfondit për të tjerët me faturë shumë të mirë dhe që nuk janë ato që na ofron macOS vendas, disa sfonde që janë pothuajse gjithmonë të njëjtat vit pas viti. Apple shton vetëm një sfond të ri, një sfond që lidhet, në shumicën e rasteve, me emrin e versionit, por jo gjithmonë.

Nëse jeni adhurues i sfondeve dhe Mac në përgjithësi, sot do t'ju tregojmë se si mund të shkarkojmë të gjitha sfondet macOS, nga versioni 10.0 i quajtur Cheetah. Mospërfilljeimazhet nuk janë në rezolucion të ulët, por 512 pixel, të cilët kanë qenë përgjegjës për përpilimin dhe përshtatjen e tyre, na i ofrojnë ato me një rezolucion maksimal prej 5k, në mënyrë që t’i përdorim në çdo pajisje Mac, pavarësisht nga rezolucioni i ekranit tuaj. Fotografitë e disponueshme janë si më poshtë:

Fotografitë nga macOS versionet 10.0 e tutje

 • 10.0 Cheetath & 10.1 Puma
 • 10.2 Jaguar
 • 10.3 Panterë
 • 10.4 Tiger
 • 10.5 Leopardi
 • 10.6 Leopardi i dëborës
 • 10.7 Luani
 • 10.8 Luani i Malit
 • 10.9 Mavericks
 • 10.10 Josemite
 • 10.11 El Capitan
 • 10.12 Sierra
 • 10.13 Sierra e Lartë

Për të shkarkuar ndonjë letër-muri duhet vetëm klikoni në tekstin e vendosur pikërisht poshtë figurës Shkarkoni versionin 5k, në mënyrë që të mund të shijojmë imazhin me një rezolucion prej 5.120 x 3.200 pikselë, i cili gjithashtu do të na lejojë të shijojmë detajet më të vogla të këtyre imazheve. Cila ka qenë sfondi që ju ka pëlqyer më shumë? A ju pëlqen sfondi i secilit version të ri?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Ku thua se është lidhja për të shkarkuar imazhet ???

  1.    Ignacio Sala dijo

   Këtu e keni atë. https://512pixels.net/projects/default-mac-wallpapers-in-5k/ Teksti me lidhjen ishte fshirë. Tani e shtoj përsëri. Pershendetje dhe faleminderit

 2.   Aki dijo

  Jo te lutem. Këto imazhe nuk janë asgjë më shumë se sfondet origjinale të rimodeluara në një madhësi shumë më të madhe se origjinali, me artefaktet e tyre përkatëse dhe të tjerët. Nga 5K asgjë.