Pixelmator Pro do të shtojë integrimin me aplikacionin MacOS Monterey Shortcuts

Shkurtoret dhe Pixelmator Pro

Gjatë WWDC21 të kaluar, Apple njoftoi se aplikacioni Shkurtoret më në fund do të vinin në macOS Monterey si një aplikacion i pavarur dhe me një veprim identik me atë që mund ta gjejmë në iOS. Falë këtij aplikacioni, përdoruesit do të jenë në gjendje të krijojnë automatizime duke përdorur aplikacionin Shortcuts në macOS Monterey, një aplikacion që ju lejon të importoni automatizma të krijuar tashmë me Automator. Siç mund ta lexojmë në postimi i fundit në blog nga Pixelmator, ekipi i këtij aplikacioni ka njoftuar se po punon për pajtueshmërinë e Shkurtoreve me aplikacionin Pixelmator Pro në macOS.

Tani që WWDC ka mbaruar (shumë dashuri, përsëri, në formatin e ri virtual!), Ne thjesht donim të ndanim një azhurnim shumë të shpejtë me ju: Pixelmator Pro do të ketë mbështetje për shkurtesat. Dhe ne do të bëjmë më të mirën për t'u siguruar që ajo mbështetje është e klasit të parë, më e mira.

Shkurtoret dhe Pixelmator Pro

Kur Pixelmator Pro shton mbështetje për aplikacionin Shortcuts, përdoruesit do të jenë në gjendje ndrysho madhësinë e imazheve me vetëm një buton ose komandoni dhe madje shtoni një paravendosur në shumë fotografi. Si shembull, në imazhin e mësipërm, ekipi i Pixelmator Pro tregon një shkurtore "Enhance", ku një imazh ridimensionohet duke përdorur rimontimin e Super Resolution ML. Aq e thjeshtë.

Azhurnimi i fundit i madh për Pixelmator Pro u prezantua në fund të vitit të kaluar me një ndërfaqe e rishikuar e përdoruesit me dizajne të reja për shiritat e veglave të aplikimit dhe shiritat anësorë të redaktorit, duke përfshirë një shfletues efektesh dinamike.

Ata gjithashtu janë zgjeruar në mënyrë drastike opsionet e personalizimit të ndërfaqes së aplikacionit. Në atë kohë, azhurnimi Pixelmator Pro 2.0 solli me vete mbështetjen për macOS Big Sur dhe MacBooks dhe Mac mini të ri me teknologjinë M1.

Aktualisht, zhvilluesi i këtij aplikacioni, po punon në Pixelmator Pro 2.1, version që do të shtojë aftësinë për të parë dhe vendosur shpejt ngjyrat primare dhe sekondare, një mënyrë për të ndryshuar ngjyrën e çdo objekti në dokument duke përdorur tërheqjen dhe lëshimin, dhe një funksion të ri ML Clipping, i cili analizon përbërjen e fotove duke përdorur një makinë algoritmi i të mësuarit dhe i ofron përdoruesve sugjerime se si mund të pritet fotografia për ta bërë atë më tërheqëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.