Shndërroni PDF tuaj në imazh së bashku me PDF në Image Star

Nëse zakonisht punojmë me skedarë PDF, ka të ngjarë që të kemi në dispozicion një mjet që na lejon t'i modifikojmë për të bërë gjithçka që duam me ta, veçanërisht nëse përmbajtja e dokumenteve është kryesisht teksti. Por nëse përmbajtja është imazh, shumica e redaktorëve të skedarëve PDF na lejojnë të punojmë me to, por në një mënyrë më të ngadaltë.

Nëse punojmë me skedarë në format PDF që përfshijnë imazhe, redaktorët e këtij lloji skedarësh na lejojnë të nxjerrim imazhet por përmes një proces më i mundimshëm gjë që do të na marrë shumë kohë. Në këto raste, aplikacione të tilla si PDF në Image Star do të lehtësojnë shumë punën tonë.

Funksionimi i Image PDF Star është shumë i thjeshtë, pasi na lejon të kryejmë vetëm një funksion, i cili nuk është askush tjetër veçse shndërroni faqet e skedarëve në formatin PDF në formatin e imazhit: GIF, PNG, BMP, JPG ose TIFF, për t'i redaktuar ose arkivuar më vonë sipas nevojave tona. Për të shndërruar skedarët në format PDF në imazh, ne thjesht duhet të hapim aplikacionin dhe të tërheqim dokumentet që duam t'i konvertojmë në aplikacion. Ne mund ta bëjmë këtë proces në grupe, kështu që nuk është e nevojshme të shkojmë skedar pas skedari për ta bërë atë. Gjithashtu na lejon të caktojmë numrin e faqeve që duam të shndërrojmë në një imazh.

PDF në Image Star ka një çmim në App Store Mac prej 2,29 euro, por zakonisht është në dispozicion për tu shkarkuar falas, siç është aktualisht. Ne nuk e dimë sa do të zgjasë oferta, prandaj rekomandohet që nëse mund të keni nevojë për këtë aplikacion në të ardhmen, ose tani, mos vononi në shkarkimin e tij për të përfituar nga oferta e një të zhvilluar. Ndërfaqja e këtij aplikacioni lë shumë për të dëshiruar me një dizajn që duhet të ishte azhurnuar, por e rëndësishme është që ajo të funksionojë dhe ta bëjë atë, gjithashtu, për mrekulli.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.