Shndërroni shpejt midis formateve të ndryshme të imazheve me Creative Convert

Në mënyrë që të ndajmë imazhe me miqtë dhe familjen tonë, ka të ngjarë që disa prej tyre, apo edhe ne, ne nuk kemi aplikacionin që na lejon të hyjmë në dokumentin ose imazhin që kemi marrë. Alsoshtë gjithashtu e mundshme që marrësi të mos ketë një shikues të pajtueshëm me atë format, kështu që nëse e dërgojmë atë tashmë të konvertuar në një format më të njohur, aq më mirë.

Ndërsa është e vërtetë që të gjitha aplikacionet për redaktim ose shkrim, kanë një mjet për të eksportuar përmbajtje në formate më të pajtueshme, procesi për ta bërë atë, veçanërisht nëse ka disa imazhe për t'u shndërruar, mund të zgjasë shumë. Për të zvogëluar kohën e konvertimit, ne mund të përdorim aplikacionin Creative Convert, një aplikacion me të cilin mund të konvertojmë PDF, EPS dhe Adobe Photoshop dhe Adobe Illustrator në JPG, PNG, BMP, TIFF, JPG dhe PSD.

Duhet të kihet parasysh se gjatë shndërrimit të skedarëve në formate PDF, EPS, PSD dhe Ai, të gjithë elementët që mund të modifikohen me softuerin me të cilin janë krijuar nuk do të jenë më të disponueshëm, kështu që nëse kërkojmë të kryejmë një shndërrim për të zvogëluar madhësinë e skedarit për të qenë në gjendje ta ndani atë, kjo nuk është zgjidhja që ne po kërkojmë.

Nëse, nga ana tjetër, ne duam të tregojmë vetëm rezultatin përfundimtar të projektit tonë, ta konvertojmë atë për të zvogëluar hapësirën e tij dhe për të parandaluar që marrësi të bëjë rregullimet që dëshiron, shndërroje atë në këtë lloj formati nëse është zgjidhja që ne po kërkojmë.

Me Konvertimin Kreativ, nuk është e nevojshme në çdo kohë që të kemi ndonjë prej aplikacioneve i formateve që duam të konvertojmë për të kryer procesin, diçka për tu vlerësuar në këtë lloj aplikacioni, pasi që shumica e tyre, nëse kërkojnë që ne të instalohemi në kompjuterin tonë.

Creative Convert ka një çmim në App Store Mac prej 2,29 euro, kërkon OS X 10.11 dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.