Shndërroni skedarët në formatin APE në MP3 me këtë aplikacion

Në vitet e fundit, veçanërisht që nga fillimi i macOS High Sierra, ne kemi parë se si Apple ka përmbushur disa nga thashethemet që qarkulluan rreth iTunes, thashethemet  Ata theksuan se kompania mund të fillojë të copëtojë aplikacionin. Dhe e them pjesërisht sepse megjithëse nuk ka ndarë disa nga funksionet e saj, i ka eleminuar ato plotësisht.

Që nga shtatori i vitit 2017, versioni i iTunes është i disponueshëm në macOS nuk na ofron qasje në dyqanin e aplikacioneve iOS. Për më tepër, versioni alternativ që na ofroi nuk do të jetë në përputhje me macOS Mojave, siç ju informuam disa ditë më parë. Përputhshmëria e skedarëve audio është që t'ju ushqejë veç e veç.

iTunes nuk ka qenë kurrë i pajtueshëm me formatin FLAC ose APE, dy formate audio që nuk përdorin një algoritëm kompresimi të ngjashëm me MP3, një algoritëm që zvogëlon si madhësinë ashtu edhe cilësinë e audios së skedarëve. Për shkak të këtyre kufizimeve, shumë përdorues janë të detyruar të përdorin aplikacione që u lejojnë atyre të shndërrojnë këto lloje skedarësh në MP3, formati muzikor më i përdorur në botë, edhe nëse sjell humbje të cilësisë së audios.

APE në MP3 është një aplikacion falas që na lejon të konvertojmë skedarët audio në formatin APE në MP3, duke na lejuar të rregullojmë vlerat që i përshtaten më mirë nevojave tona në atë kohë. Compatibleshtë i pajtueshëm me bitin e ndryshueshëm dhe fiks dhe na ofron një kohë shumë të shpejtë të konvertimit, pasi që një këngë 8 minutëshe në formatin APE mund të konvertohet në vetëm 10 sekonda, nëse vendosim vlerat minimale të konvertimit.

Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë, pasi që thjesht duhet të hapim aplikacionin dhe të vendosim vlerat që duam ta bëjmë. Për më tepër, kjo na lejon të bëjmë shndërrim në grupe në vend që ta bëjmë atë individualisht si shumë aplikacione të këtij lloji.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.