Konvertoni skedarët SVG në JPG, PNG, PDF ... me SVG Converter

Skedarët në formatin .SVG janë bërë vitet e fundit, më të përdorurat në shumë faqe në internet, veçanërisht në ato në të cilat dëshironi të rritni shpejtësinë e shfletimit, pasi që duke qenë një lloj skedari vektor, ai zë shumë pak hapësirë e di ngarkohet shpejt ndryshe nga formatet e tjera si JPG, PNG ose GIF.

Por, përkundër një skedari gjithnjë e më të popullarizuar, shumë përdorues nuk kanë një aplikacion për të hapur këtë lloj skedari, përtej shfletuesit të thjeshtë të internetit. Për të qenë në gjendje të redaktoni këtë lloj skedari vektorial, kërkohet një aplikim specifik, ose ne mundemi konvertojeni atë në një format më të pajtueshëm, edhe nëse humbasim shumë opsione gjatë rrugës. Konvertuesi SVG është një mundësi e shkëlqyeshme për të kryer këtë shndërrim.

Konvertuesi SVG na lejon të konvertojmë me shpejtësi këto lloje skedarësh në formatet PDF, JPEG, PNG, JPEG-2000 apo edhe TIFF. Në këtë mënyrë ne mund t'i modifikojmë ato në redaktorin tonë të zakonshëm të imazheve, qoftë Pixelmator, Photoshop apo ndonjë tjetër. Duke konvertuar këtë lloj skedari vektorial në formatin më të përdorur, ne mund të përfshijmë rezultatin përfundimtar në çdo aplikacion tjetër, qoftë një dokument teksti, një fletëllogaritëse, një prezantim ...

Në internet, mund të gjejmë një numër të madh skedarësh të këtij lloji, një tip ideal skedari për të përfshijnë në një numër të madh të dokumenteve, pasi që jo vetëm që janë pa të drejta përdorimi, por gjithashtu, ne kemi në dispozicion një numër të madh të çdo varieteti, kategorie ...

SVG Converter është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas Përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli dhe do të jetë gjithmonë një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë parasysh nëse zakonisht punojmë me këtë lloj skedari nëse nuk duam të kryejmë konvertimin përmes një faqe në internet që na ofron të njëjtën gjë shërbimi

Konvertuesi SVG - Ohanaware.com (Lidhja e AppStore)
Konvertuesi SVG - Ohanaware.comfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.