Shndërroni video të shkurtra në formatin GIF me Gifski

Aplikacionet e mesazheve janë bërë jo vetëm mënyra kryesore e komunikimit midis përdoruesve, por gjithashtu janë bërë gjithashtu një lloj rrjetesh sociale, veçanërisht grupe, në të cilat ngarkohet çdo lloj përmbajtje, qoftë muzikë, video, imazh, gif ...

Përmbajtja në skedarin gif, për shkak të shkurtësisë dhe përsëritjes së vazhdueshme, është bërë një nga llojet e skedarëve që më shumë ndahen Përmes platformave të mesazheve dhe pak nga pak ata po bëjnë një dëm në rrjetet sociale. Nëse dëshironi të filloni të përdorni këto lloje skedarësh, atëherë ne do t'ju tregojmë një aplikacion falas për t'i krijuar ato.

Në Mac App Store kemi në dispozicion një numër të madh aplikacionesh që na lejojnë të regjistrojmë ekranin dhe ta kthejmë rezultatin në një skedar gif ose të konvertojmë një pjesë të një skedari video në këtë format. Problemi që tregojnë këto aplikacione është numri i madh i opsioneve që ata na ofrojnë, gjë që i detyron shumë prej tyre të heqin dorë nga përpjekja.

Por falë Gifski ne mundemi konvertoni çdo videoklip në formatin gif në vetëm disa sekonda, pa pasur nevojë të konfiguroni një numër të madh të opsioneve të konfigurimit ose të kaloni nëpër hapa të mundimshëm që në shumicën e rasteve gjithçka që bëjnë është të merren më shumë.

Funksionimi i aplikacionit Shtë shumë e thjeshtë, pasi që ne vetëm duhet të zgjedhim se cilën video duam ta konvertojmë dhe ta tërheqim atë në aplikacion, rregullojmë madhësinë përfundimtare të skedarit së bashku me cilësinë që duam të marrim.

Aplikacioni që do të jetë përgjegjës për ta bërë shndërrimin sa më besnik ndaj realitetit pa kufizuar përdorimin e ngjyrave, diçka shumë e zakonshme në këtë lloj aplikacioni kur duam që pesha e skedarit përfundimtar të jetë sa më e vogël që të jetë e mundur. Gifski është në dispozicion për shkarkim falas përmes lidhjes vijuese.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.