RescueTime, aleati i përsosur për të maksimizuar kohën tuaj

Koha e shpëtimit Nëse keni menduar ndonjëherë se sa kohë humbni para kompjuterit tuaj dhe sa kohë keni shpenzuar vërtet për të, RescueTime është aplikimi juaj. Ky aplikacion i thjeshtë, por i fuqishëm për kompjuterin tuaj ju lejon të menaxhoni kohën tuaj, duke ditur gjatë gjithë ditës se çfarë përqindja e produktivitetit ka marrë pas një dite pune, një shifër e vlerësuar shumë nga shumë kompani si dhe nga çdo "freelancer" që kalon një pjesë të madhe të kohës ulur para ekranit të tij Mac.

Slogani i tij e bën të qartë objektivin kryesor të këtij aplikacioni:

Me kaq shumë shpërqendrime dhe mundësi në jetën tuaj dixhitale, është e lehtë këto ditë të përhapesh. RescueTime ju ndihmon të kuptoni zakonet tuaja të përditshme, në mënyrë që të përqendroheni dhe të jeni më produktiv.

Thatshtë kaq e thjeshtë, kuptoni se në çfarë shpenzoni kohën tuaj, për t'ju ndihmuar të jeni më produktivë në atë që keni vendosur të bëni. Ashtu si shumica e shërbimeve të këtij lloji, ato ofrojnë dy mënyra, njëra e paguar (rreth 9 dollarë në muaj) dhe tjetra plotësisht falas. Me një regjistrim të thjeshtë në cilindo prej modaliteteve, mundeni mbani gjurmët e zakoneve tuaja në kohë reale me kompjuterin tuaj.

Përmirësoni produktivitetin tuaj

Personalisht unë kam përdorur vetëm mënyrën «Lite»Sepse plotëson të gjitha nevojat e mia. Versioni Premium mund të jetë ideal për njerëzit me ngarkesë të madhe pune ose me përgjegjësi të caktuara në kompaninë tuaj. RescueTime Premium Kjo gjithashtu ju lejon të shtoni informacione shtesë si p.sh. koha e takimit, të bllokoni faqet e internetit që potencialisht mund t'ju shkaktojnë një lloj shpërqendrimi dhe madje të bëni sinjalizime kur arrini qëllime të caktuara ditore të caktuara më parë.

Performanca javore Ky aplikacion multiplatform mund t'ju ndihmojë gjithashtu të zbuloni se çfarë keni dita më e mirë e javës për të punuar, në cilën orë të ditës punoni më shumë ose jeni më produktivë, madje edhe në cilën faqe humbni më shumë kohë. Importantshtë e rëndësishme të dini se përkundër faktit që RescueTime automatikisht organizon faqet që vizitoni si dhe aplikacionet që përdorni në kompjuterin tuaj, në një diapazoni i vendosur midis shumë shpërqendrues dhe shumë produktivJeni të lirë të modifikoni këtë diapazon për çdo aplikacion që përdorni nëse, për shembull, vërtetoni se Twitter është një mjet pune për ju dhe jo një rrjet social i kohës së lirë.

Më në fund, e gjitha përkthehet në një të thjeshtë Pult çdo ditë, javore, mujore ose vjetore (siç preferoni) me të cilat mund të matni performancën tuaj reale, duke ju ndihmuar të maksimizoni rezultatet tuaja përfundimtare. Koha është e juaja, dhe vetëm ju vendosni se si ta përdorni atë. Kapeni atë.

RescueTime (shumë platforma)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.