Shkarkoni shpejt dhe lehtë imazhe nga çdo faqe në internet me këtë aplikacion

Shkarkoni imazhe nga faqet e internetit

Sa herë keni provuar të shkarkoni një imazh nga një faqe në internet dhe a keni verifikuar që nuk mund ta shkarkoni imazhin nga faqja e internetit? Ndonjëherë kjo është për shkak të shfletuesit që po përdorim (Safari është një nga më të këqijtë në këtë drejtim), por jo gjithmonë.

Nëse rregullisht kërkoni imazhe nga interneti për të dokumentuar artikujt ose punën tuaj, ne kemi në dispozicion aplikacionin Cliche Easy Web Image Collector, një aplikacion që na lejon të shkarkojmë të gjitha imazhet nga çdo faqe në internet në rezolucionin e tij origjinal, pa pasur nevojë të përdorni kodin e faqes ose truket e ngjashme kur nuk shfaqet asnjë opsion përmes butonit të djathtë të miut.

Aplikacioni Cicle na ofron një ndërfaqe me tre kolona. E para na tregon direktorinë tonë të faqeve të internetit që zakonisht vizitojmë për të shkarkuar imazhe. Kolona e dytë e dytë tregon të gjitha imazhet që janë në dispozicion në kolonën e tretë dhe të fundit, kolona ku është ngarkuar faqja në internet nga e cila duam të nxjerrim imazhet.

Ndërsa vizitojmë seksionet e ndryshme që mund të ketë një faqe në internet, kolona e dytë do të tregojë të gjitha imazhet me rezolucionin e tyre përkatës në mënyrë që të jetë më e lehtë për ne të zgjedhim atë që i përshtatet më mirë nevojave tona.

Aplikimi na lejon ruani automatikisht të gjitha imazhet gjenden në faqet e internetit që ne vizitojmë. Por nëse nuk duam diogjenet dixhitale bëjeni tuajin në kompjuterin tonë dhe ne duam të ruajmë vetëm ato që na interesojnë, ne thjesht duhet ta tërheqim imazhin në desktopin e kompjuterit tonë.

Një tjetër nga funksionet që na ofron kjo kërkesë është mundësia e bërjes foto në ekran ne po vizitojmë, pamje nga ekrani që bashkohen automatikisht për të treguar një imazh të vetëm. Nga vetë aplikacioni, ne mund të modifikojmë imazhet në çdo aplikacion për redaktimin e imazheve që kemi instaluar në kompjuterin tonë.

Për të qenë në gjendje të përdorin këtë aplikacion, pajisjet tona duhet të menaxhohen nga OS X 10.9 ose më i ri dhe një procesor 64-bit. Çmimi i zakonshëm për këtë aplikacion është 5,49 euro, por për dy muaj mund ta shkarkojmë falas.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Julio Piioeiro dijo

  Jo vetëm që është shkruar keq, por gjithashtu nuk është rishikuar:
  «Aplikacioni Cicle na ofron një ndërfaqe me tre kolona. E para na tregon direktorinë tonë të faqeve të internetit që zakonisht vizitojmë për të shkarkuar imazhe. Kolona e dytë e dytë tregon të gjitha imazhet që janë në dispozicion në kolonën e tretë dhe të fundit. »
  Diçka e pafalshme për ata që jetojnë me ato që shkruajnë.