Shpejtoni kërkimet tuaja në internet me Nxitoni

Kur kërkojmë në Internet, kemi në dispozicion një numër të madh shfletuesish. Nëse nuk e përdorim rregullisht shfletuesin, mund të jetë koha ndërmjet hapjes së shfletuesit dhe futjes së termave të kërkimit humb kohë të vlefshme. Ndërsa është e vërtetë që shumica e përdoruesve kanë mjaft durim, për sa kohë që ne mund të përmirësojmë kohën e kërkimit, ajo vlerësohet.

Aplikacioni Nxitoni na lejon të shpejtojmë kërkimet e përditshme, duke na lejuar të kursejmë shumë kohë gjatë gjithë ditës. Ky aplikacion është ideal nëse kërkojmë rregullisht në Internet, kërkojmë faqe specifike në internet dhe nëse përdorim edhe cilësimet e përparuara në kërkimet që bëjmë.

Funksionimi i këtij aplikacioni të thjeshtë është shumë i thjeshtë, pasi që ne mund ta thirrni atë përmes një shkurtore të tastierës. Në atë moment, do të hapet një dritare lundruese në të cilën duhet të fusim termat e kërkimit, ose kërkim i përgjithshëm ose i personalizuar.

Gjithashtu na lejon të kopjojmë tekstin ose termat që duam të kërkojmë në Internet, një tekst ose terma që janëe do të shfaqet automatikisht në fushën e kërkimit brenda 5 sekondave. Nxitimi, gjithashtu ka një shtesë për Safari, ne mund të kryejmë kërkime shpejt duke klikuar në shtrirjen në mënyrë që rezultatet të shfaqen në një dritare të pavarur lundruese.

Nxitoni tiparet kryesore

 • Kërkim më i shpejtë në internet me më pak hapa.
 • Aftësia për të redaktuar / fshirë / shtuar / ndarë kërkime të personalizuara.
 • Mundësia e plotësimit automatik të fushës së kërkimit me tekstin e zgjedhur në Safari (kur është instaluar shtrirja Haste në Safari).
 • Sugjerime kërkimi.
 • Historiku i kërkimit.
 • I pajtueshëm me Chrome / Safari / Firefox / Brave.

Nxitimi është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas, por në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë prej tij, ne do të detyrohemi të bëjmë një blerje brenda aplikacionit, një blerje që do të eleminojë kufizimet në personalizimin e kërkimeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.