Podcast 11 × 41: Analiza WWDC 2020

Podkasti i Apple

Dhe dita e mbajtjes së fjalës kryesore që hap WWDC 2020 erdhi dhe iku. Pas këtyre javëve të pritjes dhe "hype" në maksimum për të parë se çfarë ishte lajmi i Apple në versionet e ndryshme të macOS, iOS, iPadOS, watchOS dhe tvOS, kompania dje na ofroi një fjalim kryesor për disa arsye dhe kryesorja sepse ishte një video drejtpërdrejt, pa publik, pa zhvillues, ose punëtorë ... Problemi global i shëndetit me pandeminë COVID-19 e bëri kryefjalën e djeshme të ndryshme, shumë të veçantë dhe me një pretendim hyrje në lidhje me luftën kundër racizmit.

Në #podcastApple ne biseduam për gjithçka të paraqitur së bashku me kolegët tanë nga Actualidad iPhone, ne gjithashtu diskutuam detaje që na shpëtuan drejtpërdrejt dhe në bloge ne vazhdojmë të shkruajmë lajmet më të spikatura të kësaj fjalen përuruese të WWDC 2020. Kjo është videoja nga podcasti i mbrëmshëm në rast se ndokush e humbi atë:

Nëse dëshironi mund të na ndiqni drejtpërdrejt mund ta bëni direkt nga kanali ynë në YouTube ose prisni pak më shumë derisa të jetë në dispozicion audio podcast përmes iTunes, siç është bërë zakon pas një kohe të shkurtër. Nëse keni ndonjë problem, pyetje ose sugjerim për podcast-in tonë, ju mund ta komentoni atë drejtpërdrejt përmes bisedës në dispozicion në YouTube,duke përdorur hashtag #podcastapple në Twitter ose siç e theksuam në fillim nga kanali ynë në Telegram.

Dhe përsëri na duhet falënderoni të gjithë të pranishmit për kompaninë tuaj gjatë këtyre maturimeve intensive, Gjithnjë e më shumë përdorues po na takojnë drejtpërdrejt dhe ju na pyesni drejtpërdrejt në lidhje me rrymën teknologjike të Apple, produktet e saj dhe të tjerët. Ashtë një kënaqësi për ne të ndajmë përvoja dhe shpresojmë që ky komunitet i përdoruesve të rritet dita ditës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.