Shtoni filigranë në imazhet tuaja me Watermark Sense

Ndjenja e ujërave

Nëse na pëlqen të ndajmë imazhet tona në rrjetet sociale dhe nuk duam që dikush të përfitojë nga puna ose hobi ynë, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shtojmë një ujëra, në mënyrë që në rast se të përdoret nga njerëz të tjerë, ato nuk mund të përvetësohen.

Në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacione të ndryshme që na lejojnë të shtojmë një ujëra në imazhet tona, përveç shtimit të një numri të madh funksionesh. Sidoqoftë, nëse duam ta bëjmë atë në mënyrë profesionale, zgjidhja gjendet në aplikacion Ujëra ujërash.

Një nga funksionet kryesore që na ofron ky aplikacion është mundësia e shtoni filigranë në fotot tona përmes të dhënave EXIF plotësisht automatikisht.

Por jo vetëm që na lejon të shtojmë të dhënat EXIF ​​(të tilla si dita, koha, vendndodhja, marka e kamerës, lentet e përdorura ...) që duam si ujëra, por gjithashtu lejon ne të shtojmë çdo lloj imazhi ose teksti, të vendosim një hije, zgjidhni llojin e transparencës që duam.

Përveç kësaj, kjo na lejon të ruajmë konfigurimet që përdorim për të qenë në gjendje ta përdorim përsëri në grupe të tjera të imazheve. Kur shtojmë filigranët, ne mundemi riemërtoni skedarët e rinj në mënyrë që të mos i ngatërroni ato.

Jo vetëm që mund ta bëjmë procesin e grumbullit, idealja për procesin bëhet në disa imazhe, por mund ta bëjmë edhe në formë individuale, veçanërisht kur madhësia e imazheve nuk është e njëjtë dhe pozicioni i filigranit nuk është ai i dëshiruar.

Watermark Sense ka një çmim në App Store Mac prej 21,99 euro. Nëse duam ta provojmë aplikacionin falas, mund të pna pjek nga faqja e internetit e zhvilluesit dhe shkarkoni një version prove. Për më tepër, nëse duam të kursejmë pak para, mund ta blejmë aplikacionin direkt në të njëjtën faqe në internet, pasi çmimi i tij është 19,99 dollarë.

Watermark Sense - Procesi Bulk (Lidhja e AppStore)
Watermark Sense - Procesi Bulk19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.