Shtoni gërma të reja në Mac tuaj me këto tre aplikacione

Në një mënyrë vendase, të dy Windows dhe macOS na ofrojnë një numër të madh të shkronjave për të krijuar çdo lloj dokumenti, megjithëse ndonjëherë, nëse jemi shumë zgjedhës, ka të ngjarë që asnjë nga shkronjat që kemi në dispozicion nuk do të kënaqë nevojat tona. . Për fat të mirë, përmes Mac App Store mundemi shtoni gërma të reja, burimet e temave specifike.

Në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë të ndryshme paketat e shkronjave që mund të gjejmë në dyqanin e aplikacioneve Apple për Mac, paketa të shkronjave me tema të ndryshme, kështu që nëse nuk doni të vazhdoni të kërkoni në internet për emra të shkronjave të tilla si komike, festime ose edukim, thjesht duhet të vazhdoni të lexoni këtë artikull .

macFonts Komik

Nëse gjithmonë e keni pëlqyer fontin frymëzuar nga komikët dhe ju doni ta përdorni atë për të krijuar tuajin, ose thjesht sepse ju jeni një stilist dhe kjo faqe do të ishte mirë që ju të zgjeroni numrin e produkteve / temave për t'u ofruar klientëve tuaj. macFonts Comic vë në dispozicionin tonë një numër të madh të shkronjave mbi këtë temë, imagjinata është kufiri i vetëm.

Dasma macFonts

Kur festoni një martesë, duhet të merren parasysh shumë faktorë, faktorë që edhe pse në fillim mund të duken të parëndësishëm, nuk janë për të gjithë. Kur planifikoni një martesë, gjithmonë jeni duke u përpjekur t'i bëni përshtypje të pranishmëve me diçka që nuk e kanë parë më parë. Kjo paketë shkronjash na lejon të krijojmë krijime fantastike ku, përsëri, imagjinata jonë është kufiri.

macFonts Klasë

Nëse punoni në fushë arsimore apo keni fëmijë të vegjël, ky lloj shkronjash është ideal për të vegjlit të mësojnë lloje të ndryshme të shkronjave kur mësojnë të lexojnë.

Nëse nuk doni të shpenzoni një euro në këto aplikacioneJu mund të zgjidhni të kërkoni në faqe të ndryshme që burimet na ofrojnë, megjithëse shumica dërrmuese paguhen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.