Shtoni shabllone prezantimi në Keynote

Ikona e shablloneve kryesore

Kryefjala është për Apple se çfarë është Powerpoint për Microsoft. Me të mund të bëni prezantime me një nivel të lartë cilësie duke përdorur animacione dhe tranzicione me të cilat mund të arrijmë përfundime shumë të mira në një mënyrë të thjeshtë.

Brenda paketës së zyrës une punoj mund të gjejmë Keynote, një nga mjetet më të mira. Mund ta merrni nga Mac App Store individualisht për 17,99 €.

Tani, nëse jeni një zhvillues, ose thjesht duhet të bëni një prezantim të një aplikacioni, mund t'ju interesojë të shtoni një sërë modelesh të tjerë të rinj në modelet me të cilat Keynote tashmë vjen.

Ekrani kryesor kryesor

P.sh. Dave addey Ju keni ndarë modelin me të cilin paraqisni aplikacionet tuaja. Në vetvete, modeli mund të krijohet lehtësisht, por nëse mund ta përdorim atë nga dikush që e jep atë shumë më mirë. Sidoqoftë, ky post nuk është përqendruar vetëm në vendosjen e këtij modeli, por në mënyrën se si të prezantojmë shabllone të reja në Keynote tonë.

Ajo që duhet të bëjmë sa herë që duam të fusim një model të ri është kërkimi i tij dhe shkarkimi i tij. Sapo të shkarkoni një model Keynote, nëse klikoni dy herë mbi të, ai do të hapet dhe ju mund të filloni ta përdorni, por nëse duam që ai të shfaqet tashmë në bazën e të dhënave të modelit të programit, ajo që duhet të bëjmë është të kopjojmë skedarin në vendin vijues :

 ~ / Biblioteka / Mbështetja e Aplikimit / iWork / Kryesore / Temat /

Modeli i ekranit ipad

Nëse përkundrazi, ne kemi instaluar Keynote nga Mac App StorePër të qenë në gjendje të instalojmë modelin, duhet të klikojmë me të djathtën në ikonën e aplikacionit që do ta gjejmë në dosjen "Applications" dhe të klikojmë në "Show përmbajtjen e paketës" dhe më pas të kopjojmë modelin në shteg:

Përmbajtja / Burimet / Temat.

Më shumë informacion - Suita IWork azhurnohet me mbështetjen për iCloud dhe MacBook Pro Retina

Burimi - @daveaddey

Shkarkim - Shembulli kryesor


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Aaron dijo

  Përshëndetje si janë gjërat. Po përpiqem të bëj të njëjtën gjë, por me një font, por nuk e di në cilën dosje duhet ta vendos. Unë hyj në Resources, dhe pastaj nuk di ku ta fus.
  Mund te me ndihmoni ju lutem ??

 2.   Ernesto Carlos Hurtado Garcia dijo

  Unë kisha shumë tema iWork 09 (mes tyre, për aplikacionin Keynote) që kur azhurnoj me Mac App Store, tani nuk mund t'i gjej ... madje, duke kërkuar rrugën që ju specifikoni brenda aplikacionit Keynote, nuk mund t'i gjej dosja Temat ... Mund të më hidhni një dorë? A duhet ta krijoj këtë dosje që të mund të kopjoj temat atje?