Shtoni një shirit të zi në çdo imazh lehtësisht me Black Out

Kur bëhet fjalë për redaktimin e fotove, në një mënyrë të thjeshtë dhe të pakomplikuar, Preview, përfshirë natyrshëm në macOS, është një nga mjetet më të mira që kemi në dispozicion. Por duke ofruar një numër të madh opsionesh, mund të mos jetë mjeti i duhur për shumë përdorues, nëse ata thjesht duan të kryejnë të njëjtën detyrë pa pushim.

Për fat të mirë, në App Store Mac, ne mund të gjejmë aplikacione të ndryshme, të cilat kryej të njëjtat detyra në mënyrë të pavarur si aplikacioni Preview. Një prej tyre është Black Out, një aplikacion i thjeshtë që na lejon të shtojmë një shirit të zi në fotografitë tona shumë shpejt dhe pa ndonjë ndërlikim.

Falë Black Out, shtoni një shirit të zi në fotografitë tona, para ndarjes së tyre është një detyrë jashtëzakonisht e thjeshtë dhe e shpejtë. Por nuk është funksioni i vetëm që ky aplikacion na ofron, pasi përveç kësaj, ai gjithashtu na lejon të eliminojmë metadata, ato të dhëna që fotografia përfshin kur kapet dhe që përfshin të dy pozicionin GPS (nëse pajisja e ka atë mundësi ) së bashku me vlerat e përdorura nga kamera për ta kryer atë (grila, shpejtësia ...)

Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë, pasi që ne thjesht duhet ta tërheqim imazhin në aplikacion ose mbi ikonën e tij. Ne gjithashtu mund të shtojmë imazhin në të cilin duam të shtojmë shiritin e zi ose të hapim direkt nga Gjetësi përmes butonit të djathtë të miut.

Për të shtuar kutinë ose shiritin e zi, ne thjesht duhet të vizatojmë me butonin e miut shtypur drejtkëndëshin që do të mbulojë zonën që duam të fshehim. Në atë kohë, ai drejtkëndësh do të bëhet i zi. Black Out ka një çmim në App Store Mac prej 2,29 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.