Shtoni panele "Preferencat" në bankën e të akuzuarve

SHKRIMET PACK

Shumica prej nesh përdorin pultin çdo ditë. Preferencat e sistemit për të modifikuar ndonjë nga vetitë e tij. Siç e dimë, ne mund të hyjmë përmes Launchpad ose përmes Spotlight shumë më shpejt. Sot ju sjell një mënyrë tjetër për ta bërë, dhe është pa hyrë në Preferencat e Sistemit.

Ajo që ne do të përdorim janë disa Shkrime të vogla Apple që do të na çojnë drejtpërdrejt në ato shërbime direkt duke klikuar në një ikonë që do të vendosim dok.

nga Maktuta Ne kemi një paketë kurioze skenarësh për të kryer këtë detyrë. Thjesht duke shkarkuar shkurtesat në panelet e ndryshme të Preferencave të Sistemit dhe duke i tërhequr në bankën e të akuzuarve ose duke shtuar dosjen e përmendur në pirgje, ne mund të përdorim preferencat tona të preferuara.

Paketa mund të shkarkohet nga faqja që lidh më poshtë. e njëjta përmban 27 skripta që hapin zona të ndryshme të Preferencave të Sistemit siç janë: Disqet e nisjes, Diktimi i zërit, Azhurnimi i softuerit, data dhe koha, kontrollet prindërore, përdoruesit dhe grupet, ndarja, Bluetooth, posta, kontaktet dhe kalendarët, kursyesi i energjisë, CD & DVD, siguria dhe privatësia , Gjuha dhe teksti, Kontrolli i Misionit, Desktop dhe Ruajtës Ekranesh, Tinguj, Të Përgjithshëm, Dock, Spotlight, Njoftime, Ekran, Mouse, Tastierë, Trackpad, Rrjeti ...

Kur ta shkarkojmë do të kuptojmë se secili prej këtyre mini aplikacioneve ka një emër në anglisht, në të cilin me pak kohë, thjesht duke i riemëruar, do t'i kemi në gjuhën tonë dhe të gatshëm për t'u përdorur. Duhet të theksohet se është në dispozicion vetëm për OSX Mountain Lion dhe kërkon që herën e parë të çaktivizojmë portier, duke qenë në gjendje ta aktivizojmë përsëri kur hapim një panel për herë të parë.

Isshtë një aplikacion shumë i dobishëm pasi, për shembull, në rast se kemi një Macbook Air si unë, ne do të ndryshojmë cilësimet e rrjetit në varësi të vendndodhjes, ose për të ndryshuar shpejt cilësimet e zërit, ne do të konfigurojmë parametrat e ndryshëm të ekranet që kemi lidhur, etj.

Më shumë informacion - Çaktivizoni "balonat e kuqe" të aplikacioneve në bankën e të akuzuarve

Burimi - Maktuta

Shkarko - Preferencat Nisja e Shpejtë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.